Тег архиви: Карли Клос

Изглед на денот: Карли Клос на Модната недела во Париз

Како и сите супермоделки, така и Карли Клос пристигна во Париз за неделата на модата. На париските улици таа се појави во шик издание – беж палто од Фенди во комбинација со трендовски панталони од кожа со висок сјај кој ...

Повеќе »

Карли Клос позира во новата колекција на Адидас

Соработката на топ моделот и ангел на Викторија сикрет, Карли Клос, и спортската марка Адидас, трае од 2016 година. По рекламната кампања ‘Here to Create’, во која главно лице е Дуа Липа, презентирајќи ја есенската колекција на Адидас, кампањата продолжува со ...

Повеќе »

Карли Клос се омажи во венчаница од Dior

26- годишната топ модел, Карли Клос, позната како една од ангелите на Викторија сикрет, се омажи. По објавувањето на верибата во месецот јули, супермоделот Карли Клос се омажи за бизнисменот Џошуа Кушнер. Свадбената церемонија се случила вчера во Њујорк. Русокосата ...

Повеќе »

‘Enchanted Forest’ – колекција на SWAROVSKI за зима 2018

Популарниот бренд за накит SWAROVSKI ја претстави зимската колекција насловена Enchanted Forest. Лице на новата кампања е американската убавица Карли Клос. На накитот доминира флоралниот принт, додека акцентот е на слоевитите ѓердани. Хит меѓу парчињата накит е брошот пајак, кој го гледаме ...

Повеќе »

Жешка фотосесија на Карли Клос за новиот парфем на Carolina Herrera

Carolina Herrera лансираше нов женски парфем – Good Girl Velvet Fatale. За рекламната кампања за парфемот позира супермоделот Карли Клос, облечена во секси црвен фустан во ретро џез атмосфера. Опкружена со убаво облечени дами и господа, долгоногата убавица позира пред ...

Повеќе »

Карли Клос ја рекламира новата колекција на накит од Swarovski

Одбележувајќи две години како лице на Swarovski, топ моделот Карли Клос, повторно се врати во новата кампања на оваа марка за да ја презентира новата колекција за лето 2018. Русокосата 25- годишна манекенка од фотографиите шармира во новите парчиња накит, вклучувајќи ...

Повеќе »

Супермоделот Карли Клос е новиот бренд амбасадор на Estee Lauder

Козметичката компанија Estee Lauder за заштитно лице во новата кампања ја одбра Карли Клос. Супермоделот Карли Клос е пред голем предизвик со лансирањето на големата кампања која вклучува и видео спотови. Американската убавица за потребите на кампањата позира пред објективот на ...

Повеќе »

Карли Клос е лице на новата кампања на Адидас од Стела Мекартни

Супермоделот Карли Клос се врати како лице на Адидас од Стела Мекартни за колекцијата есен/зима 2017. Американската убавица ја најавува новата сезона на спортската облека во серија на динамични фотографии. Карли ја покажува својата тонирана фигура преку различни вежби. Од ...

Повеќе »

Swarovski и Карли Клос го реинтерпретираат легендарниот филмски момент на Мерилин Монро

За новата рекламна кампања Swarovski ја ангажираше Карли Клос за да ја оживејат легендарната сцена „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ која ја изведуваше Мерилин Монро во 1953 година во филмот „Gentlemen Prefer Blondes“. Во видеото, опкружена со група мажи, Карли ...

Повеќе »

Карли Клос мотивира да вежбаме!

Топ моделот Карли Клос го покажува своето тонирано тело на насловната страница на октомвриското издание на Women’s Health. 24-годишната убавица е облечена во црн топ за вежбање со фенси-металик шорцеви за трчање. Фотографирана од Дејвид Бартон, Карли позира во атлетско- инспирирани ...

Повеќе »