Тег архиви: Карли Клос

Карли Клос е новото лице на Манго: New Metallics

Серијата на изненадувања од Манго продолжува. По Tribal Spirit и Soft Minimal претставувани од Кендал Џенер и Лиу Вен, шпанскиот моден бренд го претстави новиот тренд насловен New Metallics. Инспириран од 90-те години, New Metallics е третиот Манго тренд за пролет/лето 2016. Овојпат ...

Повеќе »

Изглед на денот: Карли Клос во сребрени Версаче комбинезонки

Трендот на комбинезонки и меѓу славните се шири како вирус. Со необичните секси комбинезонки со потпис на Версаче топ моделот Карли Клос го привлече вниманието на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. Сребрените комбинезонки се од колекцијата Atelier Versace за ...

Повеќе »

Карли Клос објасни зошто ја напушта Викторија сикрет

Минатиот месец се прочу веста дека топмоделот Карли Клос ги остава ангелските крилја на Викторија сикрет. Моделот ја потврди оваа информација, а сега објасни и зошто се одлучила во зенитот на кариерата да ја напушти популарната марка за долна облека. ...

Повеќе »

Карли Клос не е веќе ангел на Викторија сикрет

Карли Клос ја напушта Викторија сикрет. Една од најпознатите ангели на Викорија сикрет уште од 2011 година, Карли Клос најави дека одлучила да ги врати крилјата. Многумина се прашуваат зошто таа тоа го направи сега додека е на врвот. Клос ...

Повеќе »

Наша (за сега) омилена 2015 фотографија: Карли Клос и Ајрис Апфел

Клос и Апфел припаѓаат на две различни генерации, но и двете имаат исклучителен стил и влијание во модниот свет. Двете заедно се одличен пар, како баба и внука. Во рекламната кампања на Кејт Спајд пролет/лето 2015, двете седат на клупа ...

Повеќе »