Tag Archives: кармин

Како карминот да ви трае на усните во текот на целиот ден, за ова трикче не сте чуле

Како вистински зависнички од кармини, секогаш сакаме да дознаеме нови начини за нанесување и фиксирање на овој мејк-ап производ. Но за ова трикче, веруваме, дека се уште не сте чуле. Овој трик го откри визажистката Кели Хана Томпсон, а звучи ...

Read More »

Кои се најчестите 5 мејкап грешки и кое е нивното решение?

Девојките и жените се шминкаат минимум еднаш во текот на денот. Иако тоа го прават секојдневно, сепак многумина од нив прават типични грешки при процесот на шминкањето. Погледнете кои се најчестите грешки при шминкањето ПУДРА – погрешна боја на пудрата ...

Read More »

Празнична кампања на Estee Lauder во знакот на силната црвена нијанса

Популарните модели Каролин Марфи, Грејс Елизабет и Феи Феи Сан се главни лица во празничната кампања на козметичката марка Estee Lauder.  Estee Lauder ја лансираше празничната кампања насловена Ред Хот Холидеј. Од козметичката марка не советуваат за празниците да ги ...

Read More »

Каков кармин треба да одберете според тенот на кожата?

Без разлика дали сте храбри со боите или бирате неутрални тонови, кога се работи за шминка карминот е задолжителен. Усните се најубавиот и најпривлечниот дел од женското лице, и токму затоа заслужуваат да бидат истакнати и обоени во боите во ...

Read More »

5 совети за совршено да го нанесете црвениот кармин

Нанесувањето на црвен кармин на усните понекогаш знае да биде мачна мисија, особено која ќе се размачка. Следете ги овие пет совети за совршено да го нанесете. 1. Најважно е да се најде вистинската нијанса на црвен кармин која вам ...

Read More »

Препораки од експертите: Кармин, сјај или молив за очи?

Сјаен или светкав во пудресто розева, проѕирен со светки или класичен црвен и мат? Изборот на најдобриот производ за неодоливи усни е голем предизвик. Еве кои се препораките од експертите! Дали сте се запрашале како да го создадете тој совршен ...

Read More »

Тестирани: Топ 6 водоотпорни кармини кои најдолго остануваат на усните

Денот на вљубените се наближува, а секако дека за такви денови размислуваме и за добар кармин кој нема да се размачка кога ќе се бакнуваме со партнерот и нема да се избрише додека пиеме од пијалокот послужен на романтичната вечера. ...

Read More »

Со Avon збогатете го вашиот несесер по неверојатни цени  

Со доаѓањето на топлите денови сигурно почнавте да размислувате за идеалната летна дестинација, за атрактивни костими за капење, за удобни сандали и шарени шапки. Тоа е вистинскиот момент да ги одберете и летните сојузници за убавина кои на вашата кожа ...

Read More »

Топ 3 кармини за зголемување на усните

Полните усни секогаш се привлечни, а благодарение на богатите и нови козметички формули, сега можеме да го добиеме ефектот на полни усни без да правиме естетска интервенција. Бројни козметички марки почнаа да лансираат производи за краткотрајно зголемување на усните, таканаречени Lip ...

Read More »