Tag Archives: кармини

Топ 7 пролетни кармини во бојата на годината – Rose Quartz

За 2016 година, веќе познато е, Пантоне одбра две бои – Rose Quartz и Serenity.  Rose Quartz  е всушност бледа-розова нијанса додека Serenity е нежно сина. Секако, козметичките производи ги следат тренодвите па во своите колекции понудија кармини во Rose Quartz нијанса. ...

Read More »

Топ 5 нови виолетови кармини за пролет 2016

Ја сакате виолетовата нијанса? Тогаш добрата вест е дека пред нас е сезона во која доминираат виолетовите кармини. Ова се нашите топ 5 фаворити од новите колекции на познатите козметички марки. Топ 5 Revlon Super Lustrous Lipgloss – Lilac Pastelle ...

Read More »

Топ 7 NUDE кармини за секој ден

Неутралните односно nude кармините на голема врата се вратија на козметичката сцена. Иако сте нашминкани, со нив изгледате толку природно и ненаметливо што се совршени за секоја дневна пригода, особено за на работното место. Од големата понуда на познатите козметички ...

Read More »

Топ 5 универзални кармини што на сите ни стојат

Кармин но кој е универзален, односно кармин кој на секој тип на жена одговара. Има и такви, се согласија американските стилисти лансирајќи ја листата на „универзални, топ 5“. Chanel Rouge Allure нијанса Passion Dior Addict Lipstick нијанса Beige Casual Elizabeth ...

Read More »

Трендови на бои: Топ 5 нови кармини кои едвај чекаме да ги пробаме

Есента се ближи,па време е и да се свртиме кон новите трендови кои ни ги носи новата сезона. Меѓу нив се и новите кармини, кои едвај ги чекаме во нашите продавници. Ова се петте најпосакувани бои (и нови кармини) за ...

Read More »

Топ 5 кармини со најдобра цена

Кога еден производ има супер квалитет и супер цена, продажбата е гарантирана. Ова е нашата топ 5 листа на одлични кармини достапни во продавниците, кои имаат и прифатлива цена. Иако ги рангиравме од 1 (најдобар) до 5, според двете мерила ...

Read More »

„Усни и момчиња„ на Том Форд: 50 нијанси на кармини за девојки и мажи

„Ми се допадна идејата да ги именувам кармините по момчињата. Зошто да се посветите на еден кога може да имате неколку? “, вели дизајнерот Том Форд за неговата претстојна колекција „Усни и Момчиња“. Колекцијата составена од 50 минијатурни кармини ќе ...

Read More »

Кармини како скулптури

Меј Сам, мејк-ап уметник од Хонг Конг, ја претстави својата колекција на кармини на драматичен начин. Имено, од секој кармин тој направи посебно уметничко дело. За својата колекција Сам употребувал кармини од познатите марки како што се Ив Сен Лоран, ...

Read More »

Осум совршени кармини со вкус на портокал

И кога дождливите денови земаат замав, неминовно е да се грижиме за нашата убавина. Но ние сме во мисија да го надминаме здодевното дождливо време.  Во вакви денови, носиме живописен портокалов кармин карактеристичен за тропските предели. И денот одеднаш ни ...

Read More »