Тег архиви: Картие

Картие потстетува на своите кралски корени

Францускиот производител на луксузен накит „Картие“ ги потсетува купувачите за кралските корени на куќата.   Видеото кое неодамна го презентираше „Картие“ ги објаснува релациите на компанијата со кралските семејства од целиот свет. Целта е да се претстави престижот кој е ...

Повеќе »

Картие (повторно) воодушевува со рекламниот новогодишен спот

Двете палави леопардчиња и годинава се главни ликови во празничната кампања на луксузната марка за накит Картие. Зимската анимирана приказна на Картие со која ги честита божиќните и новогодишните празници е повторно во центарот на вниманието. Двете леопардчиња си играат ...

Повеќе »

Отклучите ги желбите

Амајлиите кои се носат како ѓердани се ново ремек-дело од компанијата Картие. Амајлија од Картие (Amulette de Cartier) е новата колекција на француската луксузна марка која ја чува тајната на среќата. Елегантните ѓердани имаат двојно значење, тие се амајлии што ...

Повеќе »

Моника Белучи, уникатен црн дијамант (ФОТО)

На големото отворање на изложбата на Картие во Париз, насловена Cartier: Le Style et L’Histoire (Картие, стил и историја), вниманието го привлече италијанската актерка Моника Белучи (49), облечена во црн фустан од тантела со потпис на Д&Г.

Повеќе »