Tag Archives: каубој

Листа на желби: Каубој чизмите од Massimo Dutti

Чизмите во вестерн стил, популарни како „каубој“ чизми, на голема врата се вратија на модната сцена веќе два три месеци. Во тековната сезона есен/зима токму тие се „маст хев“ обувки. Каубој чизмите ќе ги најдете во колекциите на речиси сите ...

Read More »

Листа на желби: Каубојските чизми од Massimo Dutti

Кожените чизми во „каубој“ стил од Масимо Дути ги ставаме први на листата на нашиот есенски шопинг. Може да ги замислиме како дел од најразлични модни комбинации – од „скини“ фармерки до макси фустани и предимензионирани кошули со машки крој. ...

Read More »

Листа на желби: Трендовските „каубој“ чизми од Mango

Неколку водечки трендови ќе ја обележат сезоната пролет/лето 2018 – ленените фустани со риги, цветните модни додатоци (чанти, чевли и ремени со цветен принт), проѕирните (PVC) чанти, неочекуваните микс од принтови модни комбинации (на пример, цветови со риги), деловните костуми ...

Read More »