Тег архиви: Кејт Мидлтон

Кејт Мидлтон во „кежуал“ модна комбинација

Војвотката од Кембриџ го посети Gilwell Park, каде се случуваше прослава по повод 100 годишнината од отворањето, но и за поддршка на иницијативата што повеќе деца да го посетуваат паркот и воопшто природата. За оваа прилика, Кејт Мидлтон одбрала спортско-кежуал ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон – еден фустан за два настана (и две различни модни изгледи)

Минатата недела војвотката од Кембриџ имала бројни обврски, па во еден ден морала да се појави на два настана – заедно со кралицата Елизабета Втора да присуствуваат на отворањето на Буш Хаус ет Кингс Колеџ во Лондон и да присуствува ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во модна комбинација од Александар Меквин

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, е препознатлива по својот елегантен стил на облекување. Во неделата (17ти март) се прославуваше ирскиот национален празник Денот на свети Патрик кој има долга традиција и важи за еден од највеселите верски празници. По повод ...

Повеќе »

Синото палто на Кејт Мидлтон

Стилот на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, може да се дефинира како елегантен и шик. Неодамна тоа уште еднаш го потврди со модниот избор по повод посетата на Северна Ирска. Имено, при посетата на хуманитарните организации во С.Ирска, Мидлтон се ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон ги сака „made in Italy“ креациите

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, за гала приликата по повод 100 Women in Finance во Кембриџ носеше макси фустан од италијанската модна марка Гучи. Плисираниот фустан во две нежни нијанси го надополни со мала чантичка од новата колекција на италијанската модна ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во романтичен розов фустан како Аурора од „Заспаната убавица“

На настанот 100 Women Finance Gala Dinner, војвотката од Кембриџ пристигна во романтичен фустан во кој наликуваше на Дизниевата принцеза Аурора од приказната „Заспаната убавица“. Со овој моден избор брзо ги освои срцата на сите љубители на ликовите на Дизни, како ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон го носеше накитот на принцезата Дајана на BAFTA

Стилот на принцезата Дајана е безвремен, а тоа често знае да го потврди војвотката од Кембриџ, Кајт Мидлтон. Мидлтон носеше накит од принцезата Дајана на настанот BAFTA, кој се одржа во Лондон. Бисерните обетки украсени со дијамнати кои ги носеше ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во црвен секси фустан

Завчера, по повод 64от роденден на нејзината мајка, Кејт Мидлтон облече црвен макси фустан во комбинација со отворени сандали во беж нијанса. Фустанот со набори има и „спуштени“ раменици со што додава секси и женствен изглед. Од накит, војвотката од ...

Повеќе »

Модни близначки: Меган Маркл и Кејт Мидлтон во сличен кариран капут

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, повторно направија модно преклопување. На отварањето на V&A Музејот во Шкотска, Кејт Мидлтон се појави во карирано зелено палто од Александар Меквин. Мидлтон го фаворизира карираниот принт и често го ...

Повеќе »

Изглед на денот: Кејт Мидлтон во кариран, струкиран капут

Карираното е специфичен и впечатлив принт, но и дел од шкотската традиција. Па сосема во духот на традицијата, војвотката од Кембриџ, Кеј Мидлтон, пристигна на настан во Шкотска облечена во кариран, струкиран капут. Изгледот е софицистиран стилизиран и шик. Мидлтон ...

Повеќе »