Тег архиви: кејт мос

Кејт Мос и Каја Гербер во новата кампања на Стела Мекартни

Стела Мекартни обедини два топ модела од различни генерации во новата кампања за колекцијата пролет/лето 2019. Супермоделот Кејт Мос и ќерката на Синди Крафор, Каја Гербер, позираат пред објективот на Џони Дафорт. Со тема круг, кампањата се фокусира на фустаните ...

Повеќе »

Прво деби на модел на ќерката на Кејт Мос, за кампањата на Марк Џејкобс

Лила Мос има 16 години и за сега добро го чуваше својот приватен живот од љубопитните новинари и папараци. Сепак, ќерката на славниот топ модел, Кејт Мос, одлучи да тргне по стапките на мајкаси. Лила Мос го направи своето прво ...

Повеќе »

Кејт Мос со фотографии од младоста е лице на кампањата на новиот парфем од Келвин Клајн „Obsessed“

Минаа над 20 години од лансирањето на парфемот Obsession од Келвин Клајн, а сега тој доби нова верзија под името Obsessed. Главното лице на кампањата е Кејт Мос со фотографии направени во 1993 од Марио Соренти. „Бев опседнат со фотографирањето, а ...

Повеќе »

На Кејт Мос, Џенифер Лопез и Џесика Честејн годините не им се проблем, туку предност

Списанието W ја најавува моќта на жените на насловната страница на мартовското издание на која позираат глумиците Џенифер Лопез, Џесика Честејн и Тараџи Хенсон, моделот Кејт Мос и дизајнерката Донатела Версаче. Фотосесијата е снимена од  Mert & Marcus, додека изборот ...

Повеќе »

Слатка причина за откажување: Кејт Мос веќе нема да позира гола

Ете, дојде и тој ден – Кејт Мос веќе нема да позира гола, пишува весникот „Мирор“. Ова е навистина изненадување за фановите на модата зашто до сега Мос ја имаме видено повеќе гола отколку неразголена на фотографиите. Но како и ...

Повеќе »

Тим од соништата: Кара Делевињ и Кејт Мос се новите лица на МАНГО за есен/зима 2015

Кога два најпосакувани модели на денешницата ќе се спојат со една од најпосакуваните модни марки, не постои сомнеж дека резултатот ќе биде фантастичен. Кејт Мос и Кара Делевињ се дел од кампањата на Манго за есен/зима 2015. „За првпат работам ...

Повеќе »

Сестрата на Кејт Мос дебитираше на париската модна недела

Лоти Мос (18), сестрата на познатиот супермодел Кејт Мос, дебитираше на париската модна недела на ревијата на Соња Рикиел. Иако за Лоти ова е прв поголем настап на модна ревија таа изгледаше многу сигурна на модната писта. На ревијата ја ...

Повеќе »

Не е Мајаковски, туку е Маја Коски. И таа е близначка на Кејт Мос

Може ли да ги замислите мини верзиите на Кејт Мос и Кара Делевињ? Овие следни супермодели се нивни близначки. Заборавете на „Америкас некст топ модел“ кои предвидуваат кои модели ќе бидат наскоро суперѕвезди. 12-годишната Маја Коски можеби не е доволно ...

Повеќе »

Во женската чанта има се, освен ред. Тоа не важи и за Кејт Мос

Како и сите други жени кои одлично заработуваат и Кејт Мос може да се нарече себеси колекционер на облека и модни додатоци. Всушност таа има „луда“ колекција на чевли и чанти. Неодамна Мос ги отвори вратите на својот дом за ...

Повеќе »

Празничен моден филм: Кејт Мос во „Момчето во фустан“

Кејт Мос го покажува својот актерски талент во новиот празничен филм на БиБиСи „Момчето во фустан“, ТВ верзија на книгата на Дејвид Валијамс. Комедијата го претставува искуството на едно младо момче (Били Кенеди) кој сака да носи фустани и перики, ...

Повеќе »