Тег архиви: Кејт Винслет

Оскари: Очилата на Кејт Винслет – најшик моден додаток

На Ноќта на Оскарите видовме прекрасни креации и блескав накит, но најзборуван моден додаток беа очилата на Кејт Винслет кои ги носеше на сцената.   Оскаровката носеше трендовски очила за вид со нагласени црни рамки додека ги најавуваше номинираните за ...

Повеќе »

Црно-зелениот сирена фустан на Кејт Винслет

На црвениот килим на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто погледите ги собра англиската глумица Кејт Винслет облечена во фустан кој и ги нагласува облините и женственоста. Во долг, црно-зелен фустан со метален отсјај и раскошен дијамантен накит, глумицата покажа дека ...

Повеќе »