Tag Archives: Келвин Клајн

Бела Хадид ги рекламира костимите за капење на Calvin Klein

Популарната американска модна марка Calvin Klein ја лансираше колексијата на костими за капење за лето 2020. Пред објективот на фотографката Шарлот Велс позира супермоделката Бела Хадид облечена во новите модели на костими за капење препознатливи по модерниот спортски стил. На едноделните ...

Read More »

Меган Маркл инспирира како се носи бело од „глава до пети“

Вчера, на перформансот The Wider Earth, по повод прославата на 210-от роденден на Чарлс Дарвин, војвотката од Сасекс се појави во модна комбинација во бела боја. Белиот миди фустан со ролка и со крој кој ја следи линијата на телото ...

Read More »

Изглед на денот: Црвеното „Келвин Клајн“ палто на Меланија Трамп

Денот на вљубените првата дама на САД го помина во организацијата Children’s Inn at NIH, во која заболените деца и нивните семејства учествуваат во истржување на различни болести под надзор на Националниот здравствен институт. За оваа пригода таа носеше црвено ...

Read More »

Колекција која нетрпеливо ја очекуваме: Келвин Клајн и Енди Ворхол

На крајот на минатата година Келвин Клајн ја објави соработката со Здружението Енди Ворхол, а првите фотографии од резултатите од соработката се појавија. Станува збор за соработка која ќе трае до 2020 година. Според договорот меѓу Клајн и Здружението Енди ...

Read More »

Кардашијан & Џенер во новата кампања за долна облека на Келвин Клајн

Келвин Клајн продолжува со кампањата за долна облека вклучувајќи во неа популарни личности, а во најновата рекламна кампања позираат сестрите Кардашијан и Џенер. За главни лица кои ја рекламираат пролетната колекција на Келвин Клајн се ангажирани Ким Кардашијан, Клои Кардашијан, ...

Read More »

Кејт Мос со фотографии од младоста е лице на кампањата на новиот парфем од Келвин Клајн „Obsessed“

Минаа над 20 години од лансирањето на парфемот Obsession од Келвин Клајн, а сега тој доби нова верзија под името Obsessed. Главното лице на кампањата е Кејт Мос со фотографии направени во 1993 од Марио Соренти. „Бев опседнат со фотографирањето, а ...

Read More »

Парис Џексон е новото лице на Келвин Клајн

Популарната „ИТ“ девојка, и ќерка на Мајкл Џексон, станува заштитно лице на Келвин Клајн. 19-годишната девојка веќе го потпишала договорот за да ја претставува оваа модна марка, предводена од Раф Сајмонс. Истовремено со оваа вест пристигнува и веста дека Парис ...

Read More »

Ѕвездите позираат со градници во новата кампања на Calvin Klein

Во новата кампања за долна облека од Calvin Klein за сезоната пролет/лето 2017, позираат неколку ѕвезди од различни возрасти промовирајќи ги модните парчиња. На фотосесијата се потпишува познатата режисерка Софија Копола. За кампањата се ангажирани Кирстен Данст, Лорен Хатон, Рашида Џонс, ...

Read More »

#mycalvins: Целосна фотосесија на Кендал Џенер за Келвин Клајн

Во новата кампања за долна облека на Келвин Клајн, главната улога овојпат ја има моделот Кендал Џенер. На убавицата друштво и прават пред објективот на Дејвид Симс, машките колеги Џулијан Шнејдер и Мичел Слагерт. Кампањата ги користи таговите I am strong и I ...

Read More »

Кендал Џенер и Џастин Бибер позираат за Келвин Клајн

Младите американски ѕвезди Џастин Бибер и Кендал Џенер заедно се во новата кампања на Келвин Клајн. Кампањата е во знакот на слоганот “I ________ in #mycalvins”, а ја најавува колекцијата на дона облека за пролет 2016.  

Read More »