Тег архиви: кенан мандра

Сланина за диета: Нутриционистите тврдат дека за 10 дена може да „стопиме“ до 10 килограми

–Порано имав 115 килограми. Никогаш не издржав ниедна диета, зашто секогаш чувствував глад, исцрпеност и замор. Липосукциската исхрана беше мој експеримент кој се покажа успешен. Загубив 40 килограми и го променив изгледот до таа мера што морав да ги сменам ...

Повеќе »

Кенан Мандра: Мастите се здрави, заборавете на шеќерите!

 Револуција во губењето на тежината на здрав начин е диетата на липосукција. Нутриционистот на компанијата „Интернешнл хелт“ (International health) вели дека липосукцијата со исхрана не е базирана на намалување на калориите, туку на зголемување на потрошувачката на висококалориските заситени масти, ...

Повеќе »