Тег архиви: Кендис Свонепул

Кендис Свонепул ја рекламира новата колекција на Miss Sixty

Италијанската модна марка специјализирана за модни парчиња од тексас, Miss Sixty, ја ангажираше убавицата Кендис Свонепул за кампањата за колекцијата наменета за пролет/лето 2019. Фотографирана од Дениел Џексон, русокосата убавица позира покрај ренесансни слики. Фотосесијата е реализирана во Њујорк, а ова ...

Повеќе »

Фотосесија на Кендис Свонепул за новата колекција на Miss Sixty

Италијанската популарна модна марка Miss Sixty повторно ја ангажираше Кендис Свонепул овојпат за потребите на кампањата за колекцијата пролет/лето 2018. Вообичаено, фотосесијата е снимена во Милано, а топ моделот позира во најновите модни парчиња од модната марка која за цел ја ...

Повеќе »

Топ моделот Кендис Свонепул дизајнираше колекција на костими за капење

Ангелот на Викторија сикрет, Кендис Свонепул, стана дизајнерка на костими за капење. Колекцијата е насловена Tropic of C, а акцентот е на тропските мотиви. Костимите за капење дизајнирани од Кендис малку сокриваат, односно отркиваат добар дел од телото и се ...

Повеќе »

Кендис Свонепул ја претставува новата колекција на Miss Sixty

Топ моделот Кендис Свонепул позира во Милано за рекламаната кампања на Miss Sixty за сезоната пролет/лето 2018. Италијанската модна марка повторно ја ангажираше русокосата убавица за да ја претстави новата колекција во која доминираат модните парчиња од тексас, асиметричните кроеви и ...

Повеќе »

Супермоделот Кендис Свонепул ја претставува новата колекција на Miss Sixty

Русокосата манекенка Кендис Свонепул е главно лице во кампањата на италијанската модна марка Miss Sixty за колекцијата есен 2017. Кампањата во стилот на уличната мода е фотографирана во Њујорк од популарниот фотограф Тери Ричардсон. Во фокусот на есенската колекција на Miss ...

Повеќе »

Топ моделот Кендис Свонепул е бремена

Уште еден ангел од редот на Викторија сикрет ќе стане мајка. Моделот Кендис Свонепул е бремена. Топ моделот го очекува своето прво дете со нејзиниот вереник, Бразилијанецот Херман Николи. А само пред една недела иста среќна вест споделија и Бехати ...

Повеќе »

Топ моделот Кендис Свонепул е супер фитнес инспирација

Ангелот на Викторија сикретс, Кендис Свонепул, позира за новата колекција на Викторија сикретс спортс. Има ли подобра фитнес инспирација? Во спортската опрема за фитнес со потпис на Викторија сикретс, Кендис изгледа совршено. Трендот на колекцијата се живите бои – розова ...

Повеќе »

Кендис Свонепул суперсекси за „стариот фраер“ Луи

Откако во септември 2013 година француското списание Луи се врати на пазарот, после 19-годишна пауза, ни донесе нова свежина. Францускиот одговор на Плејбој, списанието Луи, пред 2 години се врати во трафиките, а неговите верни читатели го прославија како „заборавен ...

Повеќе »

Како се подготвува Кендис Свонепул за шоуто на Викторија сикрет

Да се биде ангел на марката Викторија сикрет носи многу откажувања, ригорозен режим на исхрана и многу вежбање. Но моделите на Викторија сикрет во ова време се особено ангажирани поради големото модно шоу кое ќе се случува во декември во ...

Повеќе »

Среќен роденден, Кендис!

Родена е на 20 октомври 1988 година во Мои Ривер, Јужна Африка, на само 15 годишна возраст почнува да се занимава со манекенство откако еден моген агент ја открива додека таа купува на локалниот пазар. Кариерата вртоглаво започнува, ги носеше ...

Повеќе »