Тег архиви: киану ривс

Киану Ривс е ново лице на Сен Лоран

Ентони Вакарело го одбра глумецот Киану Ривс за лице на кампањата за колекцијата есен 2019 на Сен Лоран. Новите фотографии ги снимил славниот фотограф Дејвид Симс, во препознатлива црно-бела техника по која е и препознатлива луксузната француска модна куќа, вдахнувајќи ...

Повеќе »

Анџелина Џоли и Киану Ривс флертуваат?!

Анџелина Џоли е вљубена во Киану Ривс, имаат ли нешто повеќе? Дали Анџелина Џоли и Киану Ривс флертуваат? Озборувањето беснее по “бомбата” што ја фрли австралискиот таблоид  NW, според кој врската меѓу Џоли и Ривс е родена во 2017 година ...

Повеќе »