Тег архиви: килограми

5 намирници кои ги топат килограмите

Ако сакате да изгубите неколку килограми немојте да мислите дека храната е ваш непријател. Напротив, со изборот на правилни намирници ќе  изгубите повеќе килограми отколку со гладување. 1. Јајца Нутриционистите веќе со години се обидуваат да ја вратат репутацијата на ...

Повеќе »

Лош моден избор на Ева Лонгорија: Фустан кој визуелно додава килограми

По породувањето, глумицата Ева Лонгорија ја покачи телесната тежина, но додека се бори со килограмите, би требала да внимава повеќе на модниот избор. Но, овојпат, Лонгорија се одлучи за фустан кој дополнително, визуелно, додава килограми. Имено, на гала настанот Глобал ...

Повеќе »

Со овие пет витамини побрзо ќе слабеете

Одредени витамини помагаат во забрзано топење на килограмите додека внимавате на диетниот режим или пак, ако вежбате. Еве ги најдобрите и најнеопходните 5 за топење на масните наслаги. 1.Витамин Ц Не се изненадивте што го видовте витаминот Ц на врвот ...

Повеќе »

Како Халид Бешлиќ ги стопил вишокот килограми

Откако ги оставил цигарите, популарниот фолк пејач Халид Бешлиќ мака мачел со вишокот на килограми кои постојано се зголемувале. И додека некои негови колешки од естрадата, тој вишок на килограми привремено го решавале со помош на липосукција, Бешлиќ се одлучил ...

Повеќе »

Мери Петреска: Ослабнав 36 килограми за 1 година и 10 месеци, еве како

На 39-годишна возраст, со висина од 162 сантиметри, Мери Петреска имала 104 килограми и носела облека со конфекциски број 56. За една година и десет месеци успеала да стопи цели 36 килограми и да стигне до конфекцискиот број 38.   ...

Повеќе »

Како да загубите килограми после бременоста

Килограмите плус што ги таложиме во текот на бременоста може да бидат исклучително „тврдоглави“ за да се ослободиме од нив по породувањето. Жените често се борат со акумулација на маснотии околу половината, колковите и горниот дел на рацете, па често ...

Повеќе »

3 едноставни работи кои ќе не донесат до целта – фит тело и здрави навики

Со почетокот на секоја нова година си ветуваме дека „од годинава ќе се промениме, или годинава ќе ја почнеме поинаку“, но веќе до месецот март некако забораваме на донесените одлуки. За да почнеме нешто ново или го чекаме понеделник, крајот ...

Повеќе »

Како да ја намалите тежината со сода бикарбона за само две недели

Губењето на телесна тежина со помош на сода-бикарбона е идеално за девојките кои не сакаат да бидат на строги диети, а не сакаат да одат ни во теретана. Девојките кои веќе се обиделе да ги загубат килограмите со сода-бикарбона велат ...

Повеќе »

Неколку реални причини кои ни таложат килограми

Во здравата исхрана и физичката активност е клучот до витката линија, но постојат и причини кои независно од храната можат да придонесат за зголемување на телесната тежина. Една од нив е депресивноста и нервозата. Често се случува кога сме незадоволни ...

Повеќе »

Што да се јаде за трајно да се загубат килограмите

„Скокате“ од диета на диета, некои се повеќе успешни, а други без значителни резултати, сепак килограмите повторно и брзо се враќаат. Како треба да изгледа едно идеално диетно мени за да ги загубите килограмите и без тие да се вратат. ...

Повеќе »