Тег архиви: Ким Кардашијан

Глитер боди-комбинезонот од Версаче на Ким Кардашијан

Изгледа дека Ким Кардашијан ја форсира боди-модата на самиот почеток на пролетта. Во последните неколку недели ѕвездата на Keeping Up With the Kardashians неколку пати се појави во јавноста облечена во боди. Овојпат пак, станува збор за боди-комбинезон. Боди-комбинезонот кој светка е ...

Повеќе »

Ким Кардашијан го форсира „анимал“ принтот

Познато е, тоа што „реалити“ ѕвездата Ким Кардашијан го форсира како тренд, со молскавична брзина станува тренд прифатен од бројните нејзини фанови. Па, судејќи според нејзиното форсирање на „анимал“ принтот, ваквите материјали остануваат во мода и оваа сезона. На Модната ...

Повеќе »

Ким Кардашијан во секси „Тиери Муглер“ фустан, сите погледи кон неа!

Според многумина, „Тиери Муглер“ изгледот на Ким Кардашијан, кој го презентираше на црвениот тепих на 5-то годишно издание на Холививуд Бјути наградите (Hollywood Beauty Awards) е еден од нејзините најлегендарни изгледи. Макси фустанот во црна боја е од марката Тиери ...

Повеќе »

Ким Кардашијан во тесен фустан со змијски принт

Реалити ѕвездата Ким Кардашијан повторно го привлече вниманието со изборот на облека. За вечерното излегување во еден њујоршки ресторан, Кардашијан одбра секси модна комбинација – тредновски принт со висок сјај и плишани чизми. Фустанот со змијски принт е со макси ...

Повеќе »

Ким Кардашијан го покажа раскошното деколте во фустан од Версаче

Познатите „реалити“ ѕвезди Ким и Кортни Кардашијан се погрижиле добро сите очи да бидат свртени кон нив. сестрите се појавиле на гала вечера во Њујорк, а за деколтето на Ким веќе на големо се зборува. Ким облекла црн „Версачи“ фустан ...

Повеќе »

Фановите против „бесните“ подароци за деца на Ким Кардашијан

Ким Кардашијан е позната по тоа дека сака скапи и луксузни работи, но нејзините божиќни подароци за девојченцата од семејствата Кардашијан -Џенер, предизвикале реакции кај фановите на социјалните мрежи. Самата Ким на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која се ...

Повеќе »

Колку милиони Ким Кардашијан заработила во 2018

Од раѓањето на нејзиното трето дете, Чикаго Вест, со подемот на нејзината козметичка империја, Ким Кардашијан очигледно нема намера да забави. На почетокот на годината се најде на насловната страница на списанието Форбс каде зборуваше за своите бројни деловни потфати. ...

Повеќе »

Лавина критики за Кардашијан по признанието дека земала екстази

Искрените зборови на Ким Кардашијан за кратко време го обиколија светот, а фановите останаа без зборови. „Снимав секси видео под влијание на екстази“, рекла Кардашијан за своето минато за време на емисијата  Keeping Up with the Kardashians . 38-годишната „риалити“ ѕвезда и сопруга ...

Повеќе »

Ким Кардашијан се разголе за 20-годишнината на списанието Ричардсон

За 20-годишнината на машкото списание Ричардсон Магазин, пред објективот на познатиот фотограф Стивен Клејн, за насловната страница и едиторијалот позираше Ким Кардашијан. Списанието е познато, меѓу другото, и по форсирање на порно ѕвезди на своите насловни страници низ 20-годишната историја. ...

Повеќе »

Ким Кардашијан: Екстра-луксузна чанта за 5-годишната ќерка (ФОТО)

Малата Норт е веќе ѕвезда, а носи чанта со вртоглава цена. На прошетка, на њујоршките улици, се фотографирани Ким Кардашијан со својата ќерка, 5-годишната Норт Вест. Малото девојченце, облечена во жолта (очигледно скапа) гардероба, на себе носи и скапа жолта ...

Повеќе »