Tag Archives: Ким Кардашијан

Фановите против „бесните“ подароци за деца на Ким Кардашијан

Ким Кардашијан е позната по тоа дека сака скапи и луксузни работи, но нејзините божиќни подароци за девојченцата од семејствата Кардашијан -Џенер, предизвикале реакции кај фановите на социјалните мрежи. Самата Ким на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која се ...

Read More »

Колку милиони Ким Кардашијан заработила во 2018

Од раѓањето на нејзиното трето дете, Чикаго Вест, со подемот на нејзината козметичка империја, Ким Кардашијан очигледно нема намера да забави. На почетокот на годината се најде на насловната страница на списанието Форбс каде зборуваше за своите бројни деловни потфати. ...

Read More »

Лавина критики за Кардашијан по признанието дека земала екстази

Искрените зборови на Ким Кардашијан за кратко време го обиколија светот, а фановите останаа без зборови. „Снимав секси видео под влијание на екстази“, рекла Кардашијан за своето минато за време на емисијата  Keeping Up with the Kardashians . 38-годишната „риалити“ ѕвезда и сопруга ...

Read More »

Ким Кардашијан се разголе за 20-годишнината на списанието Ричардсон

За 20-годишнината на машкото списание Ричардсон Магазин, пред објективот на познатиот фотограф Стивен Клејн, за насловната страница и едиторијалот позираше Ким Кардашијан. Списанието е познато, меѓу другото, и по форсирање на порно ѕвезди на своите насловни страници низ 20-годишната историја. ...

Read More »

Ким Кардашијан: Екстра-луксузна чанта за 5-годишната ќерка (ФОТО)

Малата Норт е веќе ѕвезда, а носи чанта со вртоглава цена. На прошетка, на њујоршките улици, се фотографирани Ким Кардашијан со својата ќерка, 5-годишната Норт Вест. Малото девојченце, облечена во жолта (очигледно скапа) гардероба, на себе носи и скапа жолта ...

Read More »

Ким Кардашијан продолжува да ја комбинира бојата на облеката со бојата на автомобилот

Веќе е познато, во последно време е во мода меѓу младите ѕвезди да ја комбинираат нијансата на облеката која ја носат со нијансата на возилото во кое пристигнуваат на настаните. Раперката Кадри Би прва ја наметна оваа модна игра, додека ...

Read More »

Ким Кардашијан веќе го „прошета“ есенскиот мегатренд – змијски принт

Популарната „реалити“ девојка, Ким Кардашијан, и овојпат покажа дека е во чекор со модните трендови. Така, додека продавниците се полнат со есенски модни парчиња меѓу кои доминира трендот змијски принт, таа веќе зачекори на улиците на Мајами облечена во проѕирна ...

Read More »

Ким Кардашијан со боја на коса во иста нијанса со нејзиното „ламборџини“

Ако некој сака да ја менува редовно својата коса, тоа се девојките од семејството Кардашијан – Џенер. Овојпат постарата сестра си поигра со боите, па ја обои косата во руса со неон-зелена нијанса за да се совпаѓа со бојата на ...

Read More »

Ким Кадрашијан ги презентира трендовите на шминка за лето 2018

Козметичката марка на Ким Кардашијан, KKW Beauty, здружена со визажистот и близок пријател на Ким, Марио Дедиванович, ја промовираат заедничката соработка преку новата козметичка линија на сенки за очи и кармини. За кампањата, реалити ѕвездата, покажува и како да ги ...

Read More »