Tag Archives: Ким Кардашијан

Ким Кардашијан инспирира како да се потенцираат женските облини

При својот краток престој во Калабасас, Калифорнија, Ким Кардашијан покажа како може да се нагласат женските облини со избор на тесна облека. Тесниот црвен комбинезон, Кардашијан го комбинираше со чорапа-чизми на високи потпетици. Вториот моден избор беа сивите спортски хеланки ...

Read More »

Доналд Трамп постираше фотографија со Ким Кардашијан во овалната соба

Претседателот на САД, Доналд Трамп, потврди дека се сретнал со Ким Кардашијан за време на нејзината посета на Белата куќа. Тој постираше твит со фотографија, во друштво на „реалити“ ѕвездата, во овалната канцелрија и напиша „одличен состанок со Ким Кардашијан ...

Read More »

Ким Кардашијан во жолт корсет-фустан од Версаче

Убава модна недела за Ким Кардашијан. Откако се појави на Мет Гала со изглед на супермодел од 90-те години, на бизнис вечерата посветена на модата, одржана во Њујорк, блесна во жолт корсет-фустан од марката Версаче. За модната забава да биде ...

Read More »

Топлес фотосесија на Ким Кадашијан, премногу фотошоп?

Ким Кардашијан ја краси насловната страница на списанието Ел, додека во едиторијалот позира во топлес издание. Кардашијан е повторно актуелна на социјалните мрежи, овојпат со новата фотосеија објавена во списанието Ел. Коментарите од фановите на Кардашијан главно се движат околу ...

Read More »

Ким Кадашијан со провокативна фотографија: Ми треба сончање!

Благодарение на огромниот број на нејзини следбеници на Инстаграм, што и да постира Ким Кардашијан, добива големо внимание. Новата фотографија е провокативна, а пораката од Кардашијан е – „ми треба тен“. Инаку, освен раскошните облини, на фотографијата се гледа дека ...

Read More »

Ким Кардашијан и Мадона имаат иста опсесија

Иако на прв поглед изгледаат сосема различно, Мадона и Ким Кардашијан всушност имаат повеќе заеднички особини отколку што мислите. И двете се познати по експериментирањето со својот изглед, имаат афинитет за дијаманти, и двете се препознатливи по провокативните (модни) изјави. ...

Read More »

Ким Кардашијан и го позајми својот светкав фустан на сестраси Клое

Трите Крдашијан се од оние познати личности кои се сопственички на едни од најпосакуваните гардеробери. Па, не е изненадување што сестрите си „крадат“ меѓусебно облека за да се покажат во најдобро светло. Изгледа токму тоа го направи Клое Кардашијан при ...

Read More »

„Кежуал“ изгледот на Ким Кардашијан – модна утка

Популарната Инстаграм девојка Ким Кардашијан изгледа дека овојпат не се советувала со својот сопруг како да се облече пред да „тркне до продавница“. Фотографирана во Холивуд, таа е облечена во тесен, екстра-мини црн фустан кој акцентот го става на нејзините ...

Read More »

Ким Кардашијан ја распродава гардеробата на Ebay

Ким Кардашијан Вест е неуморна, па презема нови работни ангжмани. Овојпат е актуелна аукцијата на нејзината облека која се одвива преку Ebay. Парите од продажбата на облеката на Ким ќе бидат наменети за Детската болница во Лос Анџелес. Понудените модни ...

Read More »

Ким Кардашијан во глам-издание инспирирано од 90-те години

Ѕвездата од социјалните медиуми, Ким Кардашијан, во глам-издание позира за насловната страница и едиторијалот на тајванскиот Вог. Овојпат Кардашијан има руса коса, а шминката и облеката не навраќаат назад во модата на 90-те години. За ретро мејкапот беше задолжен стилистот ...

Read More »