Tag Archives: Ким Кардашијан

Ким Кардашијан – кралица на „селфи“: 1.500 фотографии на ден

Ако помисливте дека претерувате со „шкрапање“ на селфи-фотографии, еве една утеха – ни одблизу не ја употребувате камерата на мобилниот телефон како што тоа го прави Ким Кардашијан. Сопругата на Кенје Вест постави нов рекорд на социјалните мрежи, признавајќи дека ...

Read More »

Ким Кардашијан има своја двојничка во Загреб

Стилот и изгледот на Ким Кардашијан се инспирација за многу девојки во светот, но вистинската двојничка Кардашијан ја има во Загреб.  Јелена Периќ е шминкерка, а светската популарност ја стекна преку Инстаграм каде има илјадници следбеници благодарение на нејзиниот изглед кој ...

Read More »

Ким Кардашијан – бремена и гола за списанието C

За Ким Кардашијан не е ништо необично позирањето топлес или гола. Сега, кога е бремена, тоа го направи за списанието С. Во разговорот за списанито С славната мајка зборуваше за нејзините борби за да остане бремена, а дека е горда ...

Read More »

Ким Кардашијан во најглупавото видео до сега (ВИДЕО)

Ким Кардашијан повторно се изглупира. За рекламни цели на енергетски пијалак, Ким Кардашијан сними видео кое е чудна комбинација на жени и сцени. Во првиот дел од видеото таа ја глуми Одри Хепберн и Марија Антоанета, за потоа сценариото да ...

Read More »

Памтите ли дека Ким Кардашијан беше неуспешна пејачка? (ВИДЕО)

Пред да стане популарна, Ким Кардашијан се обиде да стекне слава како пејачка. Но тоа не и појде од рака. Само пред четири години Ким Кардашијан желна за слава се обиде да стане пејачка. Успеа да сними една песна со ...

Read More »

Ким Кардашијан повторно е русокоса

Популарната бринета за кусо време три пати ја промени бојата на косата, а по вторпат е русокоса. Минатиот март за време на модната недела во Париз, Ким Кардашијан се трансформираше во русокоса. Но набргу се премисли па ја врати старата ...

Read More »

Видео-пародија: Ким Кардашијан ви покажува трикчиња како да станете успешна жена

Многу шеги и до сега се правеле на сметка на интелигенцијата на Ким Кардашијан, но некои од нив, на пример ова видео, заслужува внимание. Во видеото глумицата ја имитира Кардашијан но толку верно што нема да успеете да ја задржите ...

Read More »

4 причини зошто да НЕ облечете долг фустан како овој на Кардашијан

На црвениот тепих на Тајм 100 Гала, Ким Кардашијан се појави во раскошен фустан, креација на Sophie Theallet. Фустанот беше толку долг и непрактичен што не и предизвика проблем само неа, туку и на сите кои беа во непосредна близина. Еве ...

Read More »

Ким Кардашијан повторно е бринета

Платинестата боја на косата траеше колку што траеше и модната недела во Париз. На модната недела во Париз, Ким Кардашијан изненади со новиот изглед – платинесто руса коса. И додека нејзините фанови се обидуваат да ја имитираат целејќи кон многу ...

Read More »

Еден фустан, а две ѕвезди

Не е првпат креација на „Балмен“ да видиме како ја носат неколку ѕвезди, но Ким Кардашијан и Кендал Џенер овој фустан го облекоа во иста ноќ. Плишаниот фустан на Балмен, Кардашијан го облече на ревијата на Балмен, само неколку часа ...

Read More »