Tag Archives: Ким Кардашијан

Платинасто руса како Ким Кардашијан: Како да ја добиете истата боја

Кога платинасто-русата нијанса е во прашање, потребно е мало познавање на боите за бојадисување на коса, доколку оваа трансформација ја правите сами дома. Целта е да се добие многу светла руса коса, а при тоа да ги елиминирате сите можности ...

Read More »

ПЕТА реагира за крзнената бунда на малата Норт

Бундата во која е фотографирана малата ќерка на Ким Кардашијан кога со мајка си излегува од нивниот стан во Сохо во Њујорк предизвика рекации кај друштвата за заштита на животни. ПЕТА  ја изрази разочараноста во модниот избор на Кардашијан за ...

Read More »

Ким Кардашијан објавува книга на 352 страници

Кралицата на позизрањето одлучи да ги објави нејзините провокативни селфи фотографии кои биле наменети само за Кајне. Веста за книгата насловена „Селфиш“ доаѓа од твитер профилот на Кардашијан. На дури 352 страници ќе бидат отпечатени слефи фотографиите кои до сега ...

Read More »

Како да фатите шампањ во стилот на Кардашијан

Не сме некои симпатизери на Ким Кардашијан, но баш ни се допаѓаат креативните фотографии кои деновиве ги преплавија социјалните мрежи на кои корисниците си направиле свои верзии на насловната страница на списанието „Paper“ со Ким Кардашијан.   Фотографиите на корисниците ...

Read More »

Ким Кардашијан, малку да не претера со новата мода?!

Дека неносење на градник е нова мода меѓу познатите, јасно ни е. Ама обично над голите гради сепак облекуваат маици, фустани или кошули, па дури и да се проѕирни. Штосот е во тоа да се гледаат градите судејќи според новиот ...

Read More »

Екстремен раскош: половина милион долари за свадбен фустан

Странските медиуми известуваат колку чинела свадата на Ким Кардашијан и Кени Вест. Венчалниот фустан на Ким, од марката Живанши, чинел дури половина милион долари. Вкупниот износ пак на целата свадбена церемонија изнесувал вртоглави 12 милиони долари. Во цената на екстремно ...

Read More »

Кич старлета на насловна на Вог? Ете и тоа се случи

Ако лани некој ни кажеше дека Ким Кардашијан ќе ја видиме на насловната страница на модната библија, ќе му се насмевневме в лице извикувајќи –невозможно! Но, изгледа и за Ким важи онаа славна изрека „никогаш не се потсмевај на ниедна ...

Read More »