Tag Archives: кино

Репертоар на кино Милениум (21-26.10.2021)

Проверете кои филмови се прикажуваат.  Распоред за четврток-петок (21-22.10) 17:00  | ТОМА режија: Драган Бјелогрлиќ 19:30  | ДИНА режија: Денис Вилнев 22:00  | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ режија: Кери Фукунага Викенд распоред / сабота-недела (23-24.10) 11:00  | ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ...

Read More »

Градското кино Милениум почнува повторно со работа (ПРОГРАМА)

Oд 17 јуни (четврток) Градското кино Милениум ќе почне повторно со работа.  На репертоарот се наоѓа новиот дел од филмската сага „Брзи и бесни“, „Денови на гнев“ од Гај Ричи, драмата „Шарлатан“, современата верзија на класичниот роман на Чарлс Дикенс ...

Read More »

„Медена земја“ се прикажува во 24 градови низ Македонија

Кинодиструбуцијата на документарецот „Медена земја“ (Honeyland) низ Македонија продолжува со нови датуми и градови. Проекциите од минатата недела беа распродадени, а поради големиот интерес беа додадени нови датуми и градови во листата за диструбуција. Филмот, кој е годинешен македонски кандидат ...

Read More »

ИКЕА спална соба со поглед на филмско платно

Може да замислите кино во кое наместо столчиња има удобни брачни кревети, со големи меки перници, пријатна постелнина и ноќни ламби покрај креветот? Во ваква пријатна атмосфера, во прегратка на љубовта на вашиот живот, веројатно би избрале да го гледате вашиот омилен срцепарателен филм. ...

Read More »

Реновирано е најстарото кино во Лондон: кревети и фотелји за комплетно уживање во филмот

Киното Електрик на Портобело роуд во Лондон кое постои 102 години доби нов луксузен изглед. За реновирањето биле вложени 8,1 милиони долари, а ентериерот вклучува кревети, софи и фотелји.

Read More »