Тег архиви: ќерка

Дебито на Лоурдес, ќерката на Мадона, на модната недела во Њујорк

Многумина во Лоурдес препознаа нова модна ѕвезда подеднакво добра како Каја Гербер. Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (21) направи деби како модел на ревијата на марката Gypsy Sport и така, преку ноќ, стана модна вест број 1. Иако има моден стаж како ...

Повеќе »

Супермоделот Робин Лаули стана мајка

Робин Лаули, моделот со раскошни облини, годинава особено актуелна како ѕвезда на Спортс Илустрејтид, стана мајка. Плус-сајз моделот Робин Лаули и нејзиното долгогодишно момче Еверест Шмит добија ќерка. Нежната фотографија како Лаули ја држи раката на ќерка си, постирана на ...

Повеќе »