Тег архиви: Кокев

Духот на седумдесеттите во новата колекција на Кокев  

  На ревијата која се одржа на 01 ноември во хотелот Александар Палас, во една поинаква атмосфера и со музика од седумдесеттите, модната дизајнерка Тања Кокев ја претстави својата нова ready-to-wear колекција есен-зима 2017/18.  Колекцијата вклучи и неколку couture модели ...

Повеќе »

Романтично и заводливо: Нова колекција „Кокев“ – Под тосканското сонце

На 12 април (вторник) со почеток во 20 часот на големата сцена во Македонскиот народен театар, модната дизајнерка Тања Кокев ќе ја претстави својата најнова колекција пролет/лето 2016 под наслов „Под тосканското сонце“. Наедно со оваа модна ревија ќе одбелжи ...

Повеќе »

Дизајнерката Тања Кокев со бајковита пред-колекција на венчаници за 2015

Пред-колекцијата на Кокев ги најавува венчаниците за 2015 година. Колекцијата се состои од шест модели, а секој модел е претставник на својата под-колекција. „Бев за нијанса посмела и овојпат создадов колекција венчални фустани кои се богати и во крој и ...

Повеќе »