Тег архиви: Коко Шанел

Сакоа од ZARA во стилот на Коко Шанел

Инспирирани од стилот на 60-те години, таканаречените boucle jacket се вратија на модната сцена за сезоната есен/зима 2018/19. Овие сакоа се препознатливи за Шанел стилот, благодарение на Коко Шанел која прва ги дизајнираше. Потоа, Карл Лагерфелд ги реиновираше, а сега, ...

Повеќе »

Лицето кое победува не се менува: Кира Најтли трет пат за Коко Шанел

За рекламната кампања на веќе познатиот парфем Коко Мадмоазел повторно е ангажирана глумицата Кира Најтли. Во спотот друштво и прави рускиот глумец Данило Козловски. Приказната е љубовна, вљубениот Козловски ја бара 28-годишната глумица на париските забави и романтичните локации покрај ...

Повеќе »

Модните правила на Коко Шанел

Една од најславните модни дизајнерки која своевремено владеела со париската модна сцена, Коко Шанел, на модната сцена остави неизбришливи траги, создавајќи го познатиот шанелов костум и малиот црн фустан на кои и денес и се благодарни припадничките на понежниот пол ...

Повеќе »