Тег архиви: коктели

Дистрикт Bar & Kitchen со 11 нови коктели инспирирани од градот Скопје

По повод роденденот на град Скопје, во срцето на градот, Дистрикт Bar & Kitchen ве поканува да ги вкусите новите коктели инспирирани од град Скопје. Во коктел менито внесени се 11 нови коктели кои според составот или карактеристиките асоцираат на ...

Повеќе »

Внимавајте на летните коктели, некои се покалорични од сочен хамбургер! (листа на калории)

Се вративте од „активен“ одмор на кој се забавувате, застанувате на вага и гледате неочекуван вишок на килограми. Не е чудно, ако за време на одморот сте уживале во освежителни коктели. Алкохолот вообичаено е сеприсутен на забавите, но често забораваме ...

Повеќе »

Топ 3 коктели од лубеница совршени за на плажа

Совршени за топлите денови и за на плажа, овие три коктели ќе ве освежат и ќе ви го поткренат расположението. Коктел од лубеница и лимета За да го подговите овој безалкохолен освежителен пијалак потребно е –3 чаши лубеница сечена на ...

Повеќе »

Топ 3 освежителни, летни коктели со вино

Ако сте љубител на виното не мора да се ограничувате и единствено да го пиете во формата во која доаѓа во шише. Познавачите инсистираат дека може да се направат вкусни и шик коктели со вино. Можеби нам ни се познати ...

Повеќе »

Видео-водич за подготовка на 3 најпопуларни новогодишни коктели

Коктелите се најавуваат како водечки тренд во 2017 година, особено како избор за големите прослави, вклучувајќи ги и свадбите. Па, доколку сакате да бидете во чекор со трендот, испратете ја старата година и пречекајте ја новата 2017 со добар коктел. ...

Повеќе »

Starbucks со нова линија на коктели во боите на виножитото

Starbucks го збогати своето летно мени со нова линија на пијалаци во бои на виножитото. Оваа слатка вест одлично ја прифатија сите што сакаат да пробаат нешто друго наместо класично кафе или фрапе. Овие пак, освежителни пијалаци се во виолетова, ...

Повеќе »

Топ 3 коктели со вино кои не прават среќни

Ако сте љубител на виното не мора да се ограничувате и единствено да го пиете во формата во која доаѓа во шише. Познавачите инсистираат дека може да се направат вкусни и шик коктели со вино. Можеби нам ни се познати ...

Повеќе »

3 освежителни летни коктели од лубеница

Совршени за топлите денови и за на плажа, овие три коктели ќе ве освежат и ќе ви го поткренат расположението. Коктел од лубеница и лимета За да го подговите овој безалкохолен освежителен пијалак потребно е –3 чаши лубеница сечена на ...

Повеќе »

Најдобри и најлоши коктели за телесната тежина

Лето е сезона кога се ужива во коктелите. Море или езеро, плажа и секако коктел. Но, внимавајте, коктелите знаат да бидат вистински калорични бомби. Доколку се грижите за телесната тежина, треба да земете предвид каков коктел би можеле да нарачате ...

Повеќе »

Коктели инспирирани од новата колекција на чевли на Џими Чу

Обожавателите на чевлите на Џими Чу, доколку се најдат во Хонг Конг, би можеле да уживаат во коктелите инспирирани од колекцијата Џими Чу за сезоната езен/зима 2014. Модните коктели се служат во барот на хотелот Риц-Карлтон, а декорирани се со ...

Повеќе »