Tag Archives: колбаси

Совршен гулаш со колбаси, сланина и компир

Згрејте ја душата во снежните денови со совршен гулаш со колбаси. Потребни намирици – 100 грама сланина, 1 поголем кромид, 3 чешниња лук, 1 лажичка конценрат од доматно пире, 1 кг компир, 2 пара колбаси, 300 грама шампињони, 1 лажица ...

Read More »

Шик специјалитет во чест на победата на Германија: Колбаси со сирење

На оригинален германски начин. Доколку вчера не го гледавте финалето на Светското фудбалско првенство со претходно осмислено мезе – колбаси и пиво, не е доцна денес да ја прославите победата на светскиот шампион онака како што во добар дел од ...

Read More »