Tag Archives: колекција есен/зима

Што ни носи есенската колекција на s.Oliver

Модната марка s.Oliver ја претстави кампањата за колекцијата наменета за студените денови, под слоганот – Color Shock/Color Block. За кампањата позира чешкиот модел Каролина Куркова. Во колекцијата доминираат волнените материјали и кашмирот, а модните парчиња се во нежни, неутрални нијанси. Од еднобојни ...

Read More »

Машка колекција: Како ги комбинираме модните парчиња од Timberland

Модерниот начин на живот подразбира да сме постојано во движење, редовно менување на плановите, а брзите промени без разлика на околнолстите во кои се наоѓате се знак дека мора да бидете подготвени за модерни предизвици. Тоа подрзабира да сте дотерани ...

Read More »

Едвај ја чекаме зимата со MANGO

Подготвени сте за зимските денови? Ние да, и едвај ја чекаме зимата поради модните парчиња од новата колекција есен/зима 2016/17 на Манго. Новата кампања на Манго снимена во Шпанија е вистински колач за сите обожаватели на брендот. За потребите на ...

Read More »

Вљубени во колекцијата PARFOIS за есен/зима 2015

  За сезоната есен-зима 15/16, Parfois одлучи да инвестира во кампања која ja открива поинтимната перспектива на брендот. Користејќи го театарот Болхао како локација, ја повикаa француската актерка Нора Лембр да долета во Порто за да ја преземе главната улога ...

Read More »