Tag Archives: колекција пролет/лето 2017

12 модели на чевли од пролетната колекција на MANGO

Пролетта е време за подновување, особено кога станува збор за чевлите. Сакаме нов чифт чевли кои ќе имаат одличен дизајн, ќе ги следат модните трендови, а ќе бидат и удобни за носење. Чевли кои може да ги носиме и на ...

Read More »

Поглед одблизу на пролетната колекција на C&A

Ги сакате пастелните бои? Тогаш ќе ја обожавате новата колекција на C&A. За потоплите денови C&A ни нуди широк избор на фустани со секакви форми. Секое парче е забавно и лелеаво, а макси фустаните и фустанчињата со спуштени раменици – да се ...

Read More »

3 фраерски модни парчиња од Bershka кои не се за пропуштање

Новата колекција на Bershka ни носи интересни трендовски модни парчиња во кои ќе уживаат младите или оние со млад дух. Пролетната колекција изобилува од силни бои, проѕирни материјали, топови со „спуштени“ раменици, необични фармерки, кошули на риги, мини сукњички и ...

Read More »

Машка колекција на чевли од Hugo Boss за пролет со многу стил

Германската модна марка Hugo Boss продолжува да нуди елегантни и минималистички модели на чевли и комбинации кои ќе го разубават секој маж и ќе го освојат срцето на секоја жена. Новата колекција за пролет/лето 2017 донесе интересни креации во класична ...

Read More »

Пристигна новата колекција во Original Marines

Во брендираната продавница Original Marines пристигна новата пролетна колекција. Колекцијата е во знакот на смелите споеви, спорт – поп цртежите, уличниот стил, односно спојот на потполно различни духови, решителна енергија, понекогаш буновна но, истовремено и романтична. Новитет за оваа сезона е капсулната колекција ...

Read More »

Еден поинаков Валентино – колекција пролет/лето 2017

Првата самостојна колекција на Пјерпаоло Пичиоли за Валентино беше претставена на модната недела во Париз. Дизајнерот покажа дури 60 креации дизајнирани под името на славната италијанска марка, а на модната писта присутните можеа да видат убаво освежување, поточно малку поинаков ...

Read More »

Прада – во знакот на пердувите и пластичните сандали

На 2-от ден на Миланската модна недела, Мјучија Прада ја претстави колекцијата за пролет/лето 2017. Богато разиграната колекција особено освојува со комбинациите на различни принт парчиња, доминацијата на пердувите – кои буквално се вметнати насекаде – и пластичните сандали со ...

Read More »