Tag Archives: колекција пролет/лето

Супермоделите од 90-те во новата кампања на Армани

Пред објективот на прочуениот Питер Линдберг позираат супермоделите од 90-те години за потребите на новата кампања преку која Џорџо Армани ја најавува колекцијата пролет/лето 2016. Фотосесијата е снимена во Париз, а на црно-белите фотографии кежуал колекцијата на Армани ја рекламираат ...

Read More »

Весели модели за вашите најмили: со Картерс се расте со стил!

Пристигна и кај нас новата колекција пролет/лето 2014 на Картерс. Многу бои, прекрасни модели, шик модни додатоци…Новата колекција на Картерс за потоплите денови ќе ве освои „од прва“. Елеганцијата се гради од мали нозе, па затоа помогнете им на вашите ...

Read More »

Што ни носи Изабел Марант за потоплите денови

Грубата кожа се бакнува со нежните материјали во колекцијата пролет/лето 2014 на Изабел Марант. Француската модна куќа Изабел Марант ни понуди уште една прекрасна кампања во која главната улога ја има миленичката, Дариа Вербови. Инспирирана од рокот, овојпат Марант ни ...

Read More »