Tag Archives: колекција зима 2017

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажите

Navigare италијански бренд, почитуван во светот на модата, благодарение на својата долгогодишна  традиција и способност да ги задоволи сите потреби на светот кој постојано и брзо се менува. Ви ја претставуваме најновата колекција на реномираниот италијански бренд Navigare кој важи ...

Read More »

5 трендовски изгледи од зимската колекција на Zara

Шпанската модна марка Zara ни предлага максималистички изгледи за оваа зима. Во новиот водич насловен „Lights Galore“ позира моделот Матјан Јонкмен презентирајќи ни комбинации од модни парчиња. Во центарот на вниманието се предименионираните бунди од вештачко крзно, цветните фустани и модните ...

Read More »

10 стилови на венчаници од Ели Сааб за 2017

Со 10 стилови, колекцијата на венчаници на Ели Сааб за сезоната есен/зима 2017 е нешто за кое се зборува. Либанскиот моден дизајнер се фокусираше на деликатната тантела, микро-везовите и цветовите за новата сезона. Од волуменозни и предимензионирани сукњи до драматични ...

Read More »