Tag Archives: комбинезон

Тренд на неделата: Комбинезон и топ од MANGO

Барате исклучително модно парче од пријатен материјал и со впечатлив дизајн? Во летната колекција на MANGO, две модни парчиња ни привлекоа особено внимание – комбинезонот и топ-от, и двата со впечатлив принт во трендовска жолто-портокалова нијанса. За шопинг можноста да ...

Read More »

Топ 4 комбинезонки од MANGO кои со задоволство ги носиме оваа пролет/лето

Во колекциите на популарните „хај-стрит“ модни марки, оваа пролет гледаме и убав избор на комбинезонки, а најубавите ги најдовме во Манго. Комбинезонките во потоплите денови се одлична алтернатива на романтичните фустани. Дизајните за оваа сезона се со ефектен изглед, а ...

Read More »

Тренд на неделата: Kомбинезон од Springfield со тропски мотиви

Во Springfield најдовме преубави комбинезонки со тропски мотиви кои ги ставаме приоритетни на нашата шопинг листа. Со едно „парче“ облека – добиваме цел моден изглед, а до нас е со какви модни додатоци и обувки ќе ги искомбинираме во зависност од ...

Read More »

Топ 5 комбинезонки од Bershka во боите на пролетта

Комбинезонките се одлична замена за фустан во потоплите денови. Со едно парче облека добиваме комплетен изглед, а со тоа ни се скратува и времето на размислување -што да облечеме денес. Комбинезонките како пролетен и летен класик се редовно присутни во ...

Read More »

IHEARTRADIO MUSIC AWARDS, изглед на денот: Хејли Болдвин во стреч комбинезонки

Супермоделот Хејли Болдвин го собра вниманието на црвениот тепих на годинешното доделување на наградите IHeartradio Music Awards. Убавицата беше облечена во тесен комбинезон во светликава-сребрена нијанса, со екстремно длабоко деколте. Креацијата е на Зухаир Мурад. Изгледот е заокружен со соодветни ...

Read More »

MANGO има прекрасни комбинезонки во новата колекција

Комбинезонките ги обожаваме бидејќи со едно парче облека сме целосно дотерани. Одлична замена се за фустан, дури и попрактични за носење. За преодната сезона шпанската модна марка Манго ни носи повеќе модели на елегантни комбинезони, од кои издвојуваме 5 наши ...

Read More »

Тренд на неделата: Комбинезон во сафари стил од MANGO

Потполно уживаме во летото со модните парчиња од MANGO, а овојпат се одлучуваме за нашиот фаворит – комбинезон во сафари стил со декоративни амблеми. Практично и модерно модно парче за освојување на урбаната џунгла. Достапен е во продажба во продавниците MANGO во ...

Read More »

3 омилени комбинезонки од омилените модни марки

Најубав избор на кратки и долги комбинезонки за ова лето има во Манго, додека најелегантни комбинезонки најдовме во women secret. Доколку и вие сте вљубени во ова најпрактично и женствено парче облека за жешките денови во кое за миг сме дотерани, ...

Read More »

5 комбинезонки од Манго кои ги обожаваме!

Практични за носење, вистински спасителки кога немаме волја да размислуваме на комбинирање на две или повеќе модни парчиња, и секако – со неодоливи дизајни, комбинезонките од есенската колекција на Манго не освоија од прв поглед. Одлични и за лежерни излегувања, ...

Read More »

Тренд на неделата: Комбинезон од MANGO

Преубаво модно парче кое ни ги решава дилемите што да облечеме во потоплите денови, а да изгледаме трендовски и шик. Комбинезонот со цветен принт е дел од мајската колекција на Манго – True Romance. Карактеристичен е по кројот кој лесно се ...

Read More »