Tag Archives: комбинезон

Изглед на денот: Црните комбинезонки на Дајан Кругер

Летото може да биде во знакот на сонцето и белата боја, но 39-годишната глумица Дајан Кругер ни покажа како се носи црно во топлите денови. Германската глумица се појави на коктел-забавата на Жени во филм во Беверли Хилс облечена во ...

Read More »

Тренд на неделата: цветни комбинезонки Springfield

Ако за некое парче облека може да кажеме дека е вистински хит оваа пролет/лето, без размислување тоа се комбинезоните. По нешто посебно ќе го запамтиме ова лето – по големото враќање на комбинезонките кои од модните писти молскавично брзо ги ...

Read More »

Си купивте ли пар од „Манго“? Комбинезоните доминантни на црвениот тепих на БМА

Манијата наречена комбинезон продолжува. Од Карли Клос на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал до Џенифер Лопез на Билборд Латин Авардс и Скарлет Јохансон на премиерата на филмот „Avengers“ во Лондон. Комбинезоните како моден избор беа доминантни на црвениот тепих ...

Read More »

Изглед на денот: Карли Клос во сребрени Версаче комбинезонки

Трендот на комбинезонки и меѓу славните се шири како вирус. Со необичните секси комбинезонки со потпис на Версаче топ моделот Карли Клос го привлече вниманието на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. Сребрените комбинезонки се од колекцијата Atelier Versace за ...

Read More »

Бидете и вие ѕвезда: Шик комбинезони во „Манго“

Комбинезоните се едни од најбараните и најпосакуваните модни парчиња за сезоната пролет/лето 2015. Дека се голем моден тренд покажаа и ѕвездите Скарлет Јохансон, Џенифер Лопез и Бијонсе. Доколку се прашувате каде да најдете комбинезонки во Скопје, без двоумење одете во ...

Read More »

Изглед на денот: Бијонсе во црвен комбинезон со екстремно деколте

На бокс-натпрварот на Мајвезер во Лас Вегас, Бијонсе го освои вниманието кога се појави во црвен комбинезон. Комбинезонот кој ја следи линијата на телото, со екстремно длабоко деколте и две впечатливи украсни копчиња, пејачката го надополни со црвени сандали на ...

Read More »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во комбинезон на Зухаир Мурад

На црвениот тепих на Билборд Латин Авардс 2015, Џенифер Лопез блесна во комбинезонот со потпис на Зухаир Мурад. Комбинезоните се во тренд, а откако Скарлет Јохансон покажа како совршено се носат, Џенифер Лопез не убеди колку тие можат да бидат ...

Read More »

Изглед на денот: Скарлет Јохансон е кралица на комбинезоните

Втор пат во ист месец глумицата ја гледаме облечена во комбинезон. И фантастично изгледа. На црвениот тепих на премиерата на филмот Avengers во Лондон, Скарлет Јохансон се појави во шарен кобинезон од колекцијата есен 2015 на марката Balmain . Комбинезонот ...

Read More »

Наместо венчаница, комбинезон без рок на траење

Модерните невести ја избраа новата линија на Џеј Кру која наместо венчаници им понуди свадбени комбинезони. Американската марка Џеј Кру неодамна ја лансираше на пазарот новата линија која понуди романтични комбинезони за невестите, кои можат да се носат и во ...

Read More »