Tag Archives: кошула

Бела кошула – како класиката да биде тренди?

Сите ја сакаме и е супер избор за комбинациите на работа со омиленото сако, на кафе со лелеавото здолниште или за попладневните прошетки со фармерките со висок струк. Белата кошула е безвременската класика која секоја девојка и жена треба да ...

Read More »

Кралскиот изглед на денот: Кејт Мидлтон во стил од 70-те

Војвотката од Сасекс во Бирмингем носеше кошула со „цик – цак“ принт, инспириан од стилот на седумдесетти години, во комбинација со палацо панталони. Кошулата е од колекцијата „Назад кон 70-те“ на брендот Табита Веб и чини 347 евра. Боите, комбинација ...

Read More »

Тексас модни парчиња од есенската колекција на Mango и како да ги носиме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Топ моделот Биргит Кос е главно лице во новиот „тренди водич“ на Манго насловен Iconic Denim. Акцентот е на модните парчиња од тексас од колекцијата есен/зима 2019, и како да ги комбинираме.  Време е за сезоната на тексас – од фармерки ...

Read More »

Тренд на неделата: Тексас кошула и фармерки со циркони од Guess

Модните парчиња од колекцијата есен/зима 2018 на Guess се навистина волшебни! Особено, за оние кои го сакаат „кежуал“ стилот, но префинет до совршенство. Погледнете ги тексас кошулата и фармерките со циркони, погледнете го кројот, раскошните детаљи и секако, врвниот материјал ...

Read More »

Тренд на неделата: Кошула и фустан од MANGO со змијски принт

„Анимал“ принтот е во центарот на вниманието во есенските колекции на популарните модни марки, а змијскиот принт е фаворит. Во MANGO најдовме кошула и фустан со змијски принт во црвена нијанса, кои ги ставаме први на нашата шопинг листа. Искористете ...

Read More »

Тренд на неделата: Фустан, здолниште и кошула од новата есенска колекција на MANGO

Во новата, есенска колекција, MANGO ни носи неодоливи модни парчиња во неутрални нијанси.  Погледот ни е насочен кон три нови модни парчиња со риги во сина, бела, жолта и кафена нијанса – женствениот фустан, здолништето со миди должина и кошулата без ...

Read More »

Топ 18 кошула-фустани за лето 2018 од Mango, &Other Stories и Zara

Нема ништо попрактично и полесно за носење во летните денови од кошула-фустаните дизајнирани во трендовски стил и од прихатни материјали. По урнекот на луксузните модни марки, и во летната понуда на „хај-стрит“ брендовите наоѓаме повеќе модели на кошула фустани. Принтовите ...

Read More »

Овие шарени кошули од пролетната колекција на DESIGUAL би ги облекле веднаш

Првите пролетни вибрации пристигнаа во мултибренд продавницата „Fashion and Friends“ лоцирана во Скопје Сити мол, а погледот ни го привлекоа шарените кошули од највеселата модна марка DESIGUAL. Сите со посебни принтови и интересни мотиви, уникатни и магични уште од првиот поглед, ...

Read More »

15 кошула-фустани од пролетните колекции на популарните модни марки

Судејќи според каталозите на популарните „хај-стрит“ модни марки, во пролетните колекции доминираат кошула-фустаните. Едноставни кроеви, најчесто со нагласен струк, кошула-фустаните се најпосакуваното модно парче за потоплите денови. Во понудата има и кошула-фустани со машки крој, но подеднакво и модели кои ...

Read More »

Црвената кошула од Mango е најпосакуваното модно парче за пролет 2018

Со едноставен крој, елегантната црвена кошула од пролетната колекција на Манго веќе доминира на социјалните мрежи како омилено модно парче кое ја најавува пролетта. Кошулата има впечатлива боја но и многу впечатлив детаљ – панделката околу вратот. Миленичките на оваа ...

Read More »