Тег архиви: костим за капење

Наш фаворит на костим за капење од GUESS

Топ моделот Елизабет Тарнер и годинава, како и минатата година, е ѕвезда на рекламната кампања на модната марка GUESS рекламирајќи ја летната колекција на костими за капење и долна облека. Додека лани бевме воодушевени од карираните костими со висок долен дел ...

Повеќе »

Најпопуларен костим за капење за лето 2017 според Pinterest

Најприсутен на Интернет и социјалните мрежи е белиот едноделен костим за капење кој според  Pinterest есподелен дури 14.000 пати. Белиот костим за капење е од модната марка Vitamin A. Дизајнот е со отворен грб преку кој минуваат ленти, а однапред со длабоко ...

Повеќе »

Продолжува трендот на бизарни костими за капење: Сега со ликот на Трамп, Путин, Хилари…

Модната марка Beloved Shirts продолжи со серијата на смешни или бизарни едноделни костими за капење. По неверојатниот успех на костимот наречен Sexy Chest One Piece Swimsuit, кој претставуваше женско тело обраснато со машки влакна ((прочитајте – ТУКА), следува колекцијата на едноделни ...

Повеќе »

Препознајте го карактерот на мажот според гаќите за капење

И мажите имаат свој омилен стил на облекување на плажа. Едни носат само боксерки, други бермуди, трети старомодни слип гаќички… Едно истражување направено меѓу продавачите на костими за капење покажува дека гаќите лесно го откриваат карактерот на оној што ги ...

Повеќе »

Костимот за капење бара соодветна нега: 3 совети како да го сочувате

Квалитетните костими за капење не се евтини, па доколку сакате подолго костимот да ви трае треба и соодветно да се грижите за него. Еве 3 значајни совети. 1. Исперете го рачно со благ детергент Најдобар начин да го исперете костимот ...

Повеќе »

Nude тренд на костими за капење, го обожаваме!

Доколку барате секси костим за капење, секако јасно ви е дека не треба на него да има многу материјал. Но, што велите за костим за капење, кој и покрај тоа што не е сосема „разголен“ е многу секси? Претпоставувате веќе ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Нов модел на трикини костим за капење од women’secret

Без разлика дали имате „навежбано“ тело или пак, имате женствено стомаче, новиот трикини костим за капење од  women’secret ќе ве направи уште поубави. Во живописни нијанси, со впечатлив заден дел на врзувае кој додава дополнителна сексапилност, со совршено дизајнираното трикини од ...

Повеќе »

3 совети како омилениот костим за капење подолго да ви трае

Квалитетните костими за капење не се евтини, па доколку сакате подолго костимот да ви трае треба и соодветно да се грижите за него. Еве 3 значајни совети. 1. Исперете го рачно со благ детергент Најдобар начин да го исперете костимот ...

Повеќе »

Костимот за капење може да ги скрие недостатоците. Како да го одберете?

Костимот за капење е еден од оние специфични парчиња гардероба за кои треба да потрошиме повеќе време во изборот при купувањето. Правилно избраниот костим за капење може визуелно да не направи повитки, да ни ги издолжи нозете, да ни го ...

Повеќе »

Од стариот костим за капење направете ново секси модно парче

Истиот костим за капење го носите веќе неколку лета, и навистина ви здодеа. Еве неколку решенија како да го трансформирате во костим за капење кој ќе ги собере погледите на плажа. Од дводелен црн костим за капење Најлесен е за ...

Повеќе »