Тег архиви: костим за капење

Како правилно да го исперете костимот за капење за подолго да трае

Квалитетните костими за капење не се евтини, па доколку сакате подолго костимот да ви трае треба и соодветно да се грижите за него. Еве неколку значајни совети. Исперете го рачно со благ детергент Најдобар начин да го исперете костимот е ...

Повеќе »

Модна утка на Селена Гомез: Костим за капење што додава килограми

Шармантната глумица и пејачка Селена Гомез деновиве ужива на плажите во Мексико, и се изгледа совршено освен костимот за капење. И покрај славата и парите, очигледно дека Гомез донела лоша одлука при изборот на костимот за капење. 22-годишната глумица (висока ...

Повеќе »

Купувате нов костим за капење? Внимавајте како го пробувате

Новото истражување кое доаѓа од Медицинскиот факултет во Њујорк тврди дека и покрај тоа што долниот дел на новите костими за капење се заштитени со хигиенска лента, таа сепак може да биде преносител на различни бактерии. Професорот по микробиологија и ...

Повеќе »