Тег архиви: костими за капење

ВИДЕО: Костими за капење низ историјата

Oд волнените костими за капење од почетокот на 20-тиот век, преку револуцијата со бикинито после првата светска војна, па се до денес, еве ја кратката историја на костимите за капење собрана во едно видео. Можеме ли да претпоставиме што не очекува ...

Повеќе »

10 мисли кои ни паѓаат на ум кога купуваме бикини

Во колку реченици од овие 10 ќе се препознаете? Претпоставуваме најмалку во повеќе од пет, а поверојатно дека во сите. 1. Со вакво осветлување во гардеробата и топмодел ќе се чувствува грдо Научно е докажано дека самото размислување дека треба ...

Повеќе »

Привлечни и секси со новата колекција на костими за капење Women ‘secret

Во пријатен амбиент во Вила Ина, поглед кон Скопје, многу зеленило, базен и коктели, посетителите имаа можност да уживаат и да ги погледнат дел од моделите преку ревијата на Women ‘secret, со манекенките од модната агенција Подиум. За оддржување на летната, ...

Повеќе »

Згодни на плажа со костими за капење кои разубавуваат: Golden Point нова колекција

Да не се залажуваме, костимите за капење знаат да направат да изгледаме повитки или покрупни, знаат да ги нагласат нашите најубави делови, но можат да го постигнат и спротивниот ефект. Штосот е да се одбере вистински костим за капење, тој ...

Повеќе »

Костими за капење: Топ 5 трендови за лето 2015

Се ближи сезоната на плажи, сончање и заслужен одмор. А едно од најсканите модни парчиња, кое секогаш со задоволство го одбираме (и носиме), е костимот за капење. Не е никаква тајна дека правилно одбраниот костим за капење ќе ни ги ...

Повеќе »

Гламурозна прва колекција на костими за капење на Каролина Херера

Модната дизајнерка Каролина Херера, позната по елегантните модели и нагласени принтови, дебитираше со колекција на костими за капење. Колекцијата е наречена Архив 3, а со неа Херера ни ја враќа класичната силуета која е исклучително женствена и преубава на плажа. ...

Повеќе »

Летна инспирација: легендарни костими за капење од минатото

Ретро костим за капење? Супер.   Златното време на Холивуд беше и златно време за ѕвездите кои го покажуваа своето тело во тогашните најмодерни костими за капење. Ако убаво се загледате во фотографиите ќе забележите дека тие костими за капење ...

Повеќе »

Goldenpoint – сензуалност и разиграност за ова лето

Колекцијата костими за капење на Goldenpoint ветува жешко и разиграно лето. Повеќето различни под-брендови кои ја сочинуваат колекцијата носат своја специфичност и шарм, а големиот избор на модели и дезени ги става дамите пред вистински предизвик при изборот. Така, колекцијата на Philippe Matignon ја ...

Повеќе »

Ин- футуристички костими за капење дизајнирани од Заха Хадид

Архитектот Заха Хадид, добитничката на престижната Пицкерова награда, во партнерство со Вивиона, дизајнираше костими за капење. Костимите за капење се инспирирани од архитектурата на Заха Хадид, изгледаат на микро објекти, со геометриски дизајни и футуристичка елеганција. Сите имаат заедничка карактеристика ...

Повеќе »