Tag Archives: костими за капење

15 најатрактивни костими за капење од летната колекција на MANGO

Во нашата серија на шопинг-водичи низ новите колекции на костими за капење, дојде ред за Манго, кој подготви интересни модели на костими за капење и додатоци за плажа, во согласност со најголемите трендови. На врвот на листата на бестселери се ...

Read More »

Трендовски костими за капење за лето 2018 од Mango, H&M и Zara

Време е полека да почнеме да се подготвуваме за најубавиот период од годината – летните одмори. Одберете си го вашиот нов, трендовски костим за капење на време. Убава понуда на едноделни костими за капење најдовме во летните колекции на модните ...

Read More »

Кои се тренди костими за капење за лето 2018?

Вашите тренди костими за капење оваа сезона 2018 треба да ги изберете во силни неон бои со принт на кои ќе преовладува виолетовата, сината боја и зелената. Препорачуваме да изберете според вашиот облик на телото во таканаречените четри форми, познати ...

Read More »

Секси фотосесија: Алесандра Амброзио позира за колекцијата на костими за капење од LASCANA

Популарната германка марка за долна облека и костими за капење, LASCANA, ја претстави новата колекција за пролет/лето 2018. Главно лице во кампањата е топ моделот Алесандра Амброзио. 37-годишната убавица од Бразил, и мајка на две деца, го покажа своето прекрасно ...

Read More »

Костими за капење од H&M со цветен принт (а има и големи броеви!)

Х&М лансираше костими за капење од кои доминираат оние со цветен принт. Двоеделни или едноделни, со карнери или со весели бои, но има и покласични за оние кои сакаат поумерен стил, важно е – цветовите доминираат. Добрата вест е што ...

Read More »

Колекција на костими за капење од New Yorker

New Yorker веќе почна да не подготвува за на плажа, лансирајќи колекција за костими за капење. Костимите за капење се почесто почнаа да стануваат дел од пролетните и летни колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. Меѓу оние кои одлучија ...

Read More »

Емили Ратајковски позира со сопругот во костимите за капење на Inamorata

По лансирањето на нејзината модна марка за костими за капење, топ моделот Емили Ратајковски повторно позира за Inamorata, овојпат претставувајќи ја колекцијата за пролет/лето 2018. Пред фото-објективот на Емануеле Д’Анџело, убавицата позира во новите модели на костими за капење во ...

Read More »

Mango има преубави костими за капење, погледнете ги!

На листата на „хај стрит“ модни марки кои лансираа линии на костими за капење се придружи и популарната шпанска марка Mango, претставувајќи ја својата колекција наменета за пролет/лето 2018. Линијата содржи многу интересни модели, тука се и популарните црни модели ...

Read More »

Топ моделот Кендис Свонепул дизајнираше колекција на костими за капење

Ангелот на Викторија сикрет, Кендис Свонепул, стана дизајнерка на костими за капење. Колекцијата е насловена Tropic of C, а акцентот е на тропските мотиви. Костимите за капење дизајнирани од Кендис малку сокриваат, односно отркиваат добар дел од телото и се ...

Read More »

Колекција на костими за капење дизајнирана од Емили Ратајковски

После години поминати во позирање во костими за капење, моделот Емили Ратајковски се нафати да дизајнира костими за капење. Американската убавица неодамна ја лансираше својата колекција на костими за кампење насловена Инамората. Колекцијата содржи шест дизајни кои се продаваат по ...

Read More »