Tag Archives: костими за капење

Црвените костими за капење се ѕвезди на плажите

Црвените костими за капење, дводелни или едноделни, се „маст хев“ за ова лето, а тоа го докажуваат и моделите на чии Инстаграм профили секојдневно осамнуваат вакви фотографии. Очигледно е дека Baywatch модата се врати, а убавиците се одважија да ги нагласат ...

Read More »

15 Last Minute: Нови костими за капење од H&M

Ако сеуште не си купивте костим за капење за ова лето, Х&М тукушто ја лансираше новата колекција на костими за капење која ги погодува сите вкусови. Од трендовски модели со морнарски конец до едноделни костими со една раменица, проверете во ...

Read More »

11 LAST MINUTE костими за капење од популарните модни марки

Немавте време да си го одберете вашиот идеален костим за капење за ова лето? Имате сеуште големи шанси да го најдете во понудата на летните колекции од популарните модни марки. Од класични дводелни костими во форма на триаголник, до трендовски ...

Read More »

3 костими за капење со висок струк од BERSHKA

Трендот на костими за капење со висок струк за ова лето го исфорсираа трендсетерките преку социјалните мрежи. Ваквите костими поседуваат ретро шарм, потсетувајќи не на костимите кои порано ги носеле нашите баби. Секако, дизајнирани се на модерен начин и со ...

Read More »

Топ 10 дводелни костими за капење од women’secret за секси жешко лето

Не размислувајте двапати – најголем избор на костими за капење (едноделни и дводелни) ќе најдете во брендираната продавница women’secret  во Скопје сити мол. А ние овојпат одбравме 10 најубави модели на дводелни костими за капење по наш избор. Во фокусот на ...

Read More »

Костими за капење од DESIGUAL за поетично лето

Убави како поезија… Не освоија од „прва“ костимите за капење од летната колекција на модната марка DESIGUAL. Со весели бои, тропски и цветни принтови, овие костими за капење ја нагласуваат нашата женственост и позитивна страна. Па доколку не сте се „стокмиле“ ...

Read More »

12 едноделни костими за капење кои ги сакаме сега и веднаш!

И едноделните костими за капење за ова лето ги следат трендовите на актуелната гардероба, па така во понудата на популарните модни марки наоѓаме трендовски парчиња со „спуштени раменици“, со цветен принт, со светкави додатоци (или целите светкави), или во црвена ...

Read More »

Црвени и црвено-бели костими за капење од Х&М

Црвената боја доминира на плажите ова лето како трендовска боја, а Х&М ни нуди летна колекција на костими за капење со голем избор на бикини и едноделни костими во црвена нијанса или пак, во комбинација на црвено со бело. Меѓу ...

Read More »

7 шик костими за капење од &Other Stories

Шведската модна марка &Other Stories ни нуди костими за капење во стилот на францускиот шик во новата колекција. Новиот тренд водич е наречен Beach Bound, а акцентот е ставен на костимите за капење со полка точки. Моделите се инпирирани од ретро ...

Read More »

Совршени костими за капење за полнички дами: Визуелно минус 5 килограми

Исто како што на фотографија може да изгледате до 10 килограми покрупни, така и на плажа може да изгледате послаби доколку го одберете правилно костимот за капење. Полничките дами често имаат проблем со избор на костим за капење, а проблемите ...

Read More »