Tag Archives: костими за капење

Од костими за капење до римјанки – модерно лето со Pull&Bear

Pull&Bear ни носи младешка летна колекција во која доминираат лесните фустанчиња, кратките панталончиња, сандалите – римјанки, маички со пораки, комбинезонки, но и едноделни костими за капење и торби за на плажа. Во фотогалеријата, погледнете ги најслатките модни парчиња.

Read More »

Трендови на машки костими за капење: Од нагласено лого до животински принт

Трендовите на машките костими за капење за лето 2017 се сведуваат на два модели – слип гаќички или бермуди за капење. Принтовите пак се многу понагалсени за разлика од моделите од изминатите години. Кај луксузните модни марки доминираат логата – ...

Read More »

Костимите за капење со висок струк доминираат ова лето

Костимите за капење со висок струк се доминантни за ова лето, а ги наоѓаме во новите колекции на луксузните модни марки како и во колекциите на некои од „хај стрит“ брендовите. Најубавите се со потписот на Долче и Габана, а ...

Read More »

10 нови модели на костими за капење од Goldenpoint

Во летната колекција на Goldenpoint ги најдовме сите трендови на едно место – од цветен принт до сребрени светки, риги, ѕвездички и плетени апликации. Едноделните костими се женствени и секси, додека кај дводелните изборот е прилично голем што се однесува до ...

Read More »

‘Catch the Sun’ – костими за капење од & Other Stories

Излежувањето на плажа или покрај базенот повикува на нов костим за капење. За младите и оние со младешки дух популарната модна марка  & Other Stories нуди костими за капење претствени во тренди водичот насловен  ‘Catch the Sun’. Во колекцијата доминираат едноделните ...

Read More »

Костими за капење од Desigual за лето без комплекси

Зошто сите ја сакаат новата рекламна кампања на Desigual за костими за капење? Одговорот е едноставен – затоа што во неа нема фотошоп, а манекенка која позира има „недостатоци“ какви што си има секој од нас. Шпанската модна марка Desigual ја лансираше ...

Read More »

Костими за капење и модни додатоци за на плажа од Original Marines

Се што ви треба за вашето детенце за убав изглед за на плажа ќе најдете во брендираната продавница Original Marines во Скопје сити мол. Колекцијата содржи голем избор на костими за капење за момчиња и девојченца, слип гаќички и боксерки, дводелни ...

Read More »

Најубавите костими за капење се во Women’secret

Оваа сезона Women’secret ги води купувачите низ летото со колекција на костими за капење и колекција која нуди многу различни стилови, што дава одлична можност за безброј комбинации. Централно парче, без сомневање, е костимот за капење, прилагодлив и за утрата ...

Read More »

10 модели на костими за капење со риги совршени за ова лето

Како и кај гардеробата, ригите се модерни и на костимите за капење. Ваквите модели ги наоѓаме во актуелните колекции на луксузните модни марки, од Стела Мекартни до Долче и Габана, но и во понудата на популарните хај-стрит брендови како Манго, ...

Read More »

15 модели на костими за капење од луксузните модни марки

На прагот на летото секогаш посакуваме нов костим за капење кој ќе ни ги нагласи убавите страни, а сокрие недостатоците. Доколку пак ги следите трендовите, во понудата на луксузните модни марки за сезоната лето 2017, доминираат карнерите, забавните принтови, но ...

Read More »