Tag Archives: костими

Ова ќе биде најпопуларниот костим за капење за пролет/лето 2019

Откако повеќе влијателни модни списанија ја најавија зеленета боја, во неон нијанса, како доминантна за сезоната пролет/лето 2019, Кајли Џенер, во друштво на нејзината најдобра пријателка Џордин Вудс, и малата Сторми веќе позираа во најтрендовскиот костим за капење за сезоната ...

Read More »

15 костими за капење од WOMEN’SECRET во трендовска сина и зелена нијанса (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од летната колекција на WOMEN’SECRET одбираме топ 15 костими за капење, едноделни и дводелни, со многу впечатлив изглед. Време е за избор на нов модел на костим за капење. WOMEN’SECRET и овојпат елегантно ни одговара на нашите модни барања, а предноста ова ...

Read More »

Костими за капење за лето 2018 од Calzedonia

Популарната италијанска марка за долна облека и костими за капење, Calzedonia, ја објави својата рекламна кампања преку која ги најавува моделите на костими за капење дизајнирани за лето 2018.  Кампањата е снимена на Бахамите, а во новите модели на костими ...

Read More »

И &Other Stories лансираше колекција на костими за капење

Се повеќе „хај-стрит“ модни марки се одлучија оваа година за проширување на своите пролетни/летни колекции со линии на костими за капење. Меѓу нив се и & Other Stories кои понудија многу интересни едноделни и дводелни модели. Излезе новиот тренд-водич на &Other ...

Read More »

Изглед на денот: Костимите на Бијонсе на фестивалот Coachella

Откако минатата години поради бременоста го откажа настапот на музичкиот фестивал Coachella, сите очекуваа дека годинава таа ќе им се одолжи на своите фанови, и навистина тоа се случи – настапот на Бијонсе бил музички и танцов спектакл. Својот „жежок“ перформанс ...

Read More »

Лицата кои го сменија „дрес кодот“ во уметничкото лизгање

Имаше еден „скандалозен момент“ на Зимските олимписки игри во 1988 година, кој ги промени правилата на женски костуми на натрпеварувањата во уметничко лизгање кои беа класични и прифатливи претходно, во изминатата деценија ипол. Тоа беше кога Катарина Вит, натрпреварувачката од ...

Read More »

16 модели на машки гаќички за капење од MANGO, REPLAY и BERSHKA

Ова лето со машката мода владејат ретро моделите и многу принтови на костимите за капење. По примерот на раните 80-ти години се враќаат боксерките во сина и црвена боја. Многу популарни се и гаќичките за капење со цветни принтови. Минт-зелената ...

Read More »

Трендови за на плажа од Calzedonia

Моделот Мишел Басвел ги презентира трендовите за на плажа сугерирани од марката Calzedonia во мајското издание на списанието „Вог“. На насловната страница Басвел позира во бел едноделен костим за капење во комбинација со впечатливи бели обетки. Едноделните костими со врвци се ...

Read More »

Најженствените костими за капење ги најдовме во Women’secret (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат на плажа, море и се разбира костимите за капење на Women’secret. Оваа сезона Women’secret ги ...

Read More »

11 костими за капење од популарните модни марки

Годинава се особено популарни дводелните костими за капење кои ги наоѓаме кај речиси сите „хај стрит“ модни марки. Високите гаќички кои го покриваат стомакот, а кои беа хит минатото лето, се сеуште во игра, но и едноделните костими со ретро ...

Read More »