Tag Archives: креации

Модните изгледи на Моника Белучи во 2020: Од Диор до Александар Вотие

Моника Белучи е несомнено најфранцузинката меѓу Италијанците и една од најубавите жени во светот. Пред да ја наречеме актерка, Моника е пред сè мајка н две ќерки, два плода од нејзината љубов со Винсент Касел. На 55 години, Моника Белучи ...

Read More »

Улична мода: Инспирирајте се од стилот на парижанките за време на Модната недела во Париз

Дојде време повторно да погледнеме на уличната мода за време на Модната недела во Париз. Оваа сезона, доминира пријатната облека, и за носење и за гледање, но и необичните и екстравагантни силуети. Како и секогаш, парижанките покажаа многу стил во ...

Read More »

Модно студио Кадора и писателката Ксенија Николова најавија соработка, Погледнете ја прекрасната ФОТОСЕСИЈА

Соработката помеѓу модното студио Кадора и писателката Ксенија Николова е почеток е една убава приказна. Сосема спонтано, но уште еден доказ дека во животот ништо не е случајно. Ксенија вели дека студио Кадора го отсликува нејзиниот приватен стил на облекување ...

Read More »

Топ моделите и нивните секси креации на AMFAR во Кан

На 25-то издание на хуманитарниот настан AMFAR, кој традиционално се одржува во маките на Канскиот филмски фестивал, а има цел да собере донации во борбата потид СИДА-та, се појавија и топ моделите во многу секси креации. Топ моделот Сара Сампајо ...

Read More »

14 модни комбинации од Mango совршени за свечени пригоди

Модната марка Mango во новата колекција ни нуди прималиви решенија како да се додераме за поважни настани, коктел-забави, свадби, матурски и воопшто свечени пригоди во текот на пролетната и летната сезона. Во понудата предност имаат лелеавите макси фустани од нежни ...

Read More »

Црвен тепих на Канскиот филсмки фестивал: Највпечатливите креации на ѕвездите

71-то издание на Канскиот филмски фестивал започна. Во монденското француско гратче пристигнаа познатите лица, облечени во раскошни креации, подготвени за црвениот тепих. Годинешната едиција од многу медиуми е наречена „Фестивал на промените“, поради неколку нови правила, а меѓу нив е ...

Read More »

Креациите од H&M на црвениот тепих на Мет Гала

Шведскиот моден гигант Х&М дизајнираше повеќе креации кои ги носеа неколку познати глумици. топ модели и модни инфлуенсери на годинешната Мет Гала. На хуманитарната забава која се одржа во Метрополитан музејот во Њујорк, брони ѕвезди носеа модели од Х&М. Меѓу ...

Read More »

Мет Гала 2018: Највпечатливите креации на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Настанот „Met Gala“ се случува еднаш во годината во њујоршкиот Метрополитан музеј, а ѕвездите секогаш имаат зададена тема според која треба да ја изберат тоалетата. Годинешната тема на овој значаен моден настан кој се организира во соработка со списанието Вог, ...

Read More »

Листа на желби: Омбре креација од модното студио „Кадора“

Ако сте во потрага по софистицирана креација за свечена пригода, посетете го модното студио „Кадора“. Уште кога завладеа со модната сцена во 2016 година, беше јасно дека омбре стилот својата популарност ќе ја оправда и во сезоните кои следуваат. Омбре ...

Read More »

За свечени пригоди одбираме од „Кадора“: Креации од брокат –ткаенина со екстравагантен вез

Прекрасни креации од ткаенина брокат со екстравагантни везови се достапни во продажба во модното студио „Кадора“ кое се наоѓа зад зградата на Сојузот на синдикати на Македонија. Секако, за свечени пригода може да нарачате креација по ваша мера.  „Ние во Кадора ...

Read More »