Тег архиви: кристалчиња

Трендовски модни парчиња украсени со кристалчиња, ги има во колекциите на популарните модни марки

На крајот на годината продавниците се полни со колекции дизајнирани за забави, а стандардно меѓу нив се наоѓаат модни парчиња во металик нијанси и украсени со светки. Но оваа сезона најбарани модни парчиња се оние кои се украсени со кристалчиња. ...

Повеќе »

Листа на желби: Светкавите обетки од ZARA

Одличен пар обетки можат да го подигнат секој стил, а такви најдовме во есенската колекција на Зара. Шпанскиот популарен бренд ја претстави својата нова колекција дизајнирана за студените денови, а освен привлечна гардероба, колекицијата содржи и одлични модни додатоци, а ...

Повеќе »

Новите Superstar на Adidas никогаш не биле толку супер!

Култниот модел на патики од Адидас, Суперстар, и во оваа сезона е „маст хев“, а сега ни стигнуваат во најдобро можно издание до сега. Легендарните бели женски патики освојуваат со комбинацијата на спортски стил и урбана улична мода, но овојпат ...

Повеќе »

Топ 7 чевли украсени со кристалчиња од пролетните колекции на популарните модни марки

Сакате „џиџани“ чевличиња кои ќе ја освежат и најстрогата модна комбинација? Добрата вест е што ги има во пролетните колекции на популарните модни марки. Не станува збор само дека може да ги носиме за секоја посвечена пригода. Овие „згодни“ чевли ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чизми со кристали од Bata

За тренд на неделата одбираме три неодоливи чифта чизми со аплицирани кристачиња од Bata. Овие „џиџани“ чизмички може да ги најдете со висина до глуждовите (со висока, но стабилна потпетица), рамни а високи и рамни ниски. Сите три модели имаат специфичен, ...

Повеќе »

Чевли и чизми со кристалчиња од новите колекции на MANGO и ZARA

На повеќе модели на чевли и чизми од популарните модни марки Манго и Зара наоѓаме аплицирани кристалчиња во различни големини. Самите кристалчиња ги прават овие модели посвечени и совршени за вечерни излегувања, како и за празничниот новогодишен период исполнет со ...

Повеќе »