Тег архиви: Кристи Тарлинготн

Кристи Тарлингот непрепознатлива во модното списание Лав

За насловната  на новото издание на модното списание Лав, 45-годишната убавица Кристи Тарлингтон уредниците ја трансформира во Марија Антоанета. Четириесет и пет годишната манекенка изгледа речиси непрепознатливо со побелената коса, нагласените веѓи, розовите образи и корсет фустаните. Овој стил за Кристи ...

Повеќе »

Прекрасните бои на Мисони: Кристи Тарлингтон и елеганцијата на пролет/лето 2014

Италијанската модна куќа Мисони препознатлива по плетените модели во кои доминираат боите додаде дополнителна нитка на елеганција благодарение на изборот – Кристи Тарлингтон за заштитно лице.

Повеќе »