Tag Archives: Кристијано Роналдо

Во ваков луксуз ја прослави Роналдо Новата година (ФОТО)

Фудбалскиот ас Кристијано Роналдо ја дочека Новата година со својата љубов и мајка на неговото четврто дете, Џорџина, на „висока нога“. За дочек на Новата година фудбалерот го одбра Дубаи кадешто времето е топло. Изборот, како и обично, бил суперлуксузна ...

Read More »

Кристијано Роналдо лансираше свој парфем CR7

Парфемот на Кристијано Роналдо е насловен CR7, а во описот стои дека е наменет за бизнисмени и амбициозни мажи. Нема сомнеж, португалскиот фудбалски ас уште еднаш покажа дека е и тој одличен бизнисмен. Свеж и кежуал, станува збор за мирис ...

Read More »

Кристијано Роналдo- приватни детали од времето на врската со Ирина Шаик

Специфичен детаљ за фудбалскиот ас и неговата поранешна девојка, топ моделот Ирина Шаик, кој сега излезе на виделина. Кристијано Роналдо, еден од најплатените фудбалери во светот, имал чудна страст, се појавија потсмевливи коментари на социјалните мрежи, откако неколку фотографии на ...

Read More »

Роналдо и Амброзио на насловната на GQ

Топ моделот Алесандра Амрозио (34) и фудбалерот Кристијано Роналдо (30) ја красат насловната страница на списанието GQ. Фотографот Бен Ватс направи суперсекси фотосесија за потребите на списанието GQ. Згодниот пар Амброзио и Роналдо ги покажуваат разголените тела, носејќи ни веселост во ...

Read More »

Ирина Шаик и Кристијано Роналдо се разделија

Изненадување или не? Заврши  5- годишната врска на топ моделот и фудаблерот.  Ирина и Кристијано веќе неколку месеци ги гледавме одвоени, но не претпоставувавме дека целата работа е дојдена до таму. И сега веќе е појасно зошто Роналдо, пред некој ...

Read More »