Tag Archives: куче

Клуни и неговото куче во новата кампања на Омега

Новата колекција на часовници „Seamaster Aqua Terra“ на Омега ја рекламираат двајца верни пријатели – Ајнштајн и Џорџ Клуни. Слатките домашни миленичиња се почесто стануваат ѕвезди во рекламните кампањи на големите марки. Мачката на Карл Лагерфелд, Шупет, стана ѕвезда во ...

Read More »

Запознајте го моделот Џиф, најпопуларното куче во светот

Годинава ја зема наградата за најпопуларно куче во светот, а минатата година Џиф влезе во Гинис како најбрзо куче на две нозе во светот. А дека е фраер, нема што! Неговото име е Џиф, а во неговото портфолио пишува дека ...

Read More »

Тренд: чанти исти како вашите и за вашето куче

Кучето е најдобриот пријател на човекот. Така барем тврди човекот. Прашање е колку на нашите најдобри пријатели им се потреби чанти, доколку проговорат би го знаеле нивното мислење. Додуша, би го знаеле и нивниот моден избор. Чантичките за кучиња изработени ...

Read More »