Tag Archives: куќа

Погледнете го новиот дом на Хари и Меган во Ванкувер

Прекрасниот нов дом на Хари и Меган има 640 квадратни метри, добро распределени над 4 ката. Располага од пет купатила, шест спални соби, апартман за добредојде на гостите, дневна соба и огромна градина. Сместен е во најпрестижната област на Западен ...

Read More »

Куќата на Џеки Кенеди на продажба: Погледнете ја куќата од соништата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Прекрасниот имот „лозјето на Марта“ што Џеки Кенеди Оназис го нарекуваше свој дом во моментов е на продажба за 65 милиони долари. На продажбата се одлучи ќерката на покојната прва дама, Керолин Кенеди. Подготвени сте за поглед на куќата на ...

Read More »

Хит чанта од ZARA во форма на куќичка

Потоплите денови не натераа да се упатиме во лов на интересни чанти, а суперзабавен модел најдовме во пролетната колекција на Зара. Станува збор за плетена, сламена чанта со пластичен кров и рачка со ефект на анимал принт. Да, добро слушнавте ...

Read More »

Кајли Џенер и Тревис Скот купуваат куќа на Беверли Хилс: 7 спални, 10 купатила

Кајли Џенер и Тревис Скот, со ќеркичката Сторми, купуваат куќа на Беверли Хилс. Станува збор за модерна вила од 12 милиони евра. Кајли Џенер и раперот Тревис Скот ја купија нивната прва куќа и почнаа да живеат заедно. Мало апартманче ...

Read More »

Која е вредноста на подарокот на кралицата за принцот Хари и Меган Маркл (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кралицата Елизабета за свадбата на Хари и Меган им подари куќа на имотот Сандрингем. Куќата припаѓала на семејството Виндзор. Имотот Сандрингем има големо значење за кралицата и за семејството Виндзор. Оваа куќа била резиденција во сопственост на семејството на кралицата ...

Read More »

Шерон Стоун ги отвори вратите на својот луксузен дом

За априлското издание на списанието „Architectural Digest“, познатата глумица Шерон Стоун ги отвори вратите од својот луксузен дом во Лос Анџелес кадешто живее заедно со своите три деца. 60-годишната актерка живее во дом кој наликува на француски замок. Дневна соба  ...

Read More »

Летување во куќа налик на школка по прифатлива цена

Преубаво, удобно и необично сместување, по прифатлива цена најдовме на сревисот Airbnb. Оваа куќа за изнајмување во текот на годишните одмори се наоѓа во Мексико, покрај самото море, а цената за изнајмување е 270 евра за целата куќа која може да ...

Read More »

Домот на Грејс Кели ќе биде достапен за јавноста

Кон крајот на минатата година, принцот Алберт од Монако ја купи родната куќа на својата мајка во Филаделфија и сега куќата се подготвува да биде отворена за јавноста. Отворањето официјално е закажано за почетокот на 2018 година. Грејс Кели е ...

Read More »

Новиот дом на Барак и Мишел Обама

Еве ја новата резиденција (под кирија) во Вашингтон каде што ќе живеат Барак и Мишел Обама со ќерките. Куќата е изградена во 1928 година од страна на Ф. Моран МекКоних, а потоа е купена од капетанот  Чарлс Хамилтон Медокс, кадешто и ...

Read More »

Врвни дизајнери го разубавуваат домот на Џорџ и Амал Клуни

Редизајнирањето на куќата на Џорџ и Амал Клуни во Беркшир, Англија, започнува со помош на врвните дизајнери од луксузниот „Сохо Хаус“ кој се грижи за изгледот на најексклузивните ресторани во светот и домовите на богатите и славните кои се членови ...

Read More »