Тег архиви: Лана дел Реј

Лана Дел Реј ни носи пролетна љубов со синглот Love

Откако во Лос Анџелес се појавија плакатите кои претставуваа мистерија бидејќи на нив пишуваше само Љубов, американската пејачка Лана Дел Реј го објави новиот сингл наречен Love. Песната ни носи препознатливи меланхолични звуци на какви Лана Деј Реј веќе не навикна. ...

Повеќе »

Лана Дел Реј на насловната на Максим: Со потемна коса ме сфаќаат посериозно

Лана Дел Реј позира во долна облека за декемвриското/јануарското 2014/2015 издание на списанието Максим. Вака ја објаснува нејзината промена на бојата на косата до бринета – „Кога имав потемна коса, не знам зошто, но луѓето ја сфаќаа мојата музика посериозно“.

Повеќе »