Тег архиви: Лејди Гага

Ако Лејди Гага е нова девојка на вашиот поранешен

Линдзи Круз, новинарка од Њујорк Тајмс, била седум години девојка на Мајкл Полански, пред тој да заврши во прегратката на Лејди Гага. Љубомора, малку гнев и неизбежни споредби, нека крене рака кој не ги доживеал овие чувства кога слушнал дека ...

Повеќе »

Лејди Гага се враќа на големото платно, ќе ја глуми „црната вдовица“ во филмот посветен на Гучи

Лејди Гага се враќа на големото платно, и овој пат ќе игра прилично различен лик од вообичаените. Една година по премиерата на филмот „A Star Is Born“, 33-годишната пејачка и актерка прифати улога за нов филм. Филмот го третира светот ...

Повеќе »

Фантастична фотосесија на Лејди Гага за списанието Allure: Сите несигурности од младоста се вратија да ме каснат!

Што и да прави Лејди Гага, тоа го прави „на големо“. Таква е фотосесијата реализирана за октомвриското издание на списанието „Allure“ чија насловна страница ја краси Лејди Гага.  Дениел Џексон преку уметничка фотосесија ја претставува Лејди Гага и модните трендови ...

Повеќе »

Оскари 2019: Лејди Гага со ѓердан од „Тифани“ кој го носела Одри Хепберн

Филмот „Ѕвездата е родена“ , во кој заедно глумеа Лејди Гага и Бредли Купер, беше еден од фаворитите на Оскарите, а ја освои наградата за Најдбра оригинална песна. Станува збор за песната “Shallow” за која Гага и Купер неодамна добија и ...

Повеќе »

Црвен тепих на SAG 2019: Лејди Гага во стилот на Мерилин Монро

Лејди Гага е секогаш од оние кои го привлекуваат вниманието на црвените ќилими. Така беше и овојпат, на Screen Actors Guild Awards 2019. На црвениот тепих таа се појави во секси, бел Диор фустан со длабок шлиц. Деталите и шминката пак, ...

Повеќе »

2019 Golden Globes Awards: Лејди Гага ѕвезда на црвениот тепих

32-годишната пејачка, препознатлива по ексцентричниот стил, беше ѕвезда на црвениот тепих на 2019 Golden Globes Awards. Облечена во фустан во нијанса на лаванда која пак, се согласуваше со бојата на нејзината коса, Лејди Гага го освои вниманието на црвениот тепих. Највпечатлив ...

Повеќе »

Нема да ја препознаете Лејди Гага на насловната на Вог

Лејди Гага покажува минималистички стил на насловната на октомвриското издание на американскиот Вог. Фотографирана од  Inez & Vinoodh,  Гага е облечена во црн Brandon Maxwell фустан и обетки од Ana Khouri. За внатрешната фотосесија, Гага позира во импресивен, сензуален и елегантен ...

Повеќе »

Лејди Гага како Одри Хепберн во спотот на Tiffany & Co

Луксузната марка Tiffany & Co ја одрба Лејди Гага за новата рекламна кампања, сакајќи на тој начин да се доближи до купувачите. Иако многумина се сомневаа дека од оваа соработка ќе излезе елегантен спот, судејќи според стилот на Гага, резултатот е ...

Повеќе »

Лејди Гага блесна во три модни изгледи од Версаче

По нетрпеливото очекување на настанот Супер Боул и појавувањето на Лејди Гага, пејачката блесна на сцената облечена во костум од Версаче. Поп ѕвездата испеа некои од нејзините најглолеми хитови, меѓу кои „Bad Romance“ и „Born This Way“. Гага се појави ...

Повеќе »

Лејди Гага е ново заштитно лице на Tiffany & Co

Официјалната реклама ќе се емитува на полувремето на Супербоул кој се одржува на 5-ти февруари. Луксузната марка Tiffany & Co ја продолжува својата борба за купувачи, па во новата кампања ја вклучи популарната пејачка Лејди Гага. За сега е претставено ...

Повеќе »