Тег архиви: лекции

7 модни лекции кои може да ги научиме од Кејт Мидлтон

Идната британска кралица е позната по истенчениот вкус и префинет стил. Но, што може да учиме во однос на стилот и модата од војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. 1. Модните додатоци се исклучително важни. Понекогаш тие можат да го подигнат целиот ...

Повеќе »

9 лекции од уличната мода на Миланската модна недела

Додека ревиите се случуваат на модните писти кои ги претставуваат трендовите за сезоната на потопли денови за идната година, на миланските улици може да се видат актуелните трендови за сезоната есен/зима 2017. И од Италијанките навистина има многу нешта да ...

Повеќе »

5 лекции од уличната мода

Што научивме од њујоршките улици за време на модната недела? Како да носиме некои парчиња облека во комбинација на која и не сме помислувале. Кожна јакна под крзнено палто Мери Џејн чевличиња со дебели хулахопки Не мора шал, може и ...

Повеќе »

5 модни лекции од стилот на Сара Џесика Паркер

Од талентираната глумица позната по екстравагантниот стил и надвор од малите и големи екрани има што да се научи. Неодамна го прослави својот 50-ти роденден, но и покрај тоа што не е во „цветот на младоста“ Сара Џесика Паркер неуморно ...

Повеќе »

Миланска модна недела: Стилот на Италијанките е модна лекција

На миланските улици се случува вистинско модно дефиле за време на модната недела. Од овие префинети девојки може да научиме многу за актуелните трендови. Лекција 1 – Црното никогаш не излегува од мода, а во црн фустан секогаш ќе изгледате ...

Повеќе »