Тег архиви: леопард принт

12 идеи како да го комбинирате „анимал“ принтот

Принтот над принтовите за оваа сезона е анимал принтот, кој може да е змијски, зебраст, леопард…, кој може да се носи како дел од гардеробата, од „главата до стапалата“, или како моден додаток – чанта, чевли и чизми. Но, најчесто ...

Повеќе »

Меланија Трамп во чевли со анимал принт: Каде да купите сличен модел на чевли по пристапна цена

На својата самостојна турнеја низ Африка, првата дама на САД носеше салонки со ултрапопуларниот „анимал“ принт. Впечатливите чевли со потпетица од 10 см, кои ги носеше Меланија Трамп, се од луксузната модна марка Маноло Бланик, прилично се со „солена“ цена, ...

Повеќе »

Како да носиме сукња со леопард принт оваа есен, еве 5 идеи

Сите сме „луди“ за сукњите со леопард принт, кои се хит модно парче за оваа есен, но ако размислувате како да ја искомбинирате, еве пет свежи идеи. Со црна ролка и балетанки Доколку е сукњата со анимал принт со мини ...

Повеќе »

Леопард-принтот е ѕвезда на оваа есен

За есен 2015 дизјанерите го форсираат леопрд-принтот. Изгледа дека само овој животински принт останува безвремен. Од Барбери до Роберо Кавали и Сен Лоран концептот на леопард-принт е доминантен во есенските колекции. Не мора да е палто со леопард-принт. Може да ...

Повеќе »