Тег архиви: лето 2015

3 освежителни летни коктели од лубеница

Совршени за топлите денови и за на плажа, овие три коктели ќе ве освежат и ќе ви го поткренат расположението. Коктел од лубеница и лимета За да го подговите овој безалкохолен освежителен пијалак потребно е –3 чаши лубеница сечена на ...

Повеќе »

Накит за на плажа 2015: Никогаш доволно од него!

Модните додатоци како чантата за плажа, шеширот и марамата не се единствени кои влијаат на целокупниот изглед и стил, накитот за плажа е секогаш повеќе од добредојден. Екстремно големи обетки, уште подобро ако се шарени, не една туку десетина алки ...

Повеќе »

Топ 5 летни парфеми што ќе направат да се чувствувате секси

Со заводлива нова миризба овие 5 парфеми ќе ве направат магнетски привлечни ова лето. Разубавете си ги летните денови со нова миризба која не само што ќе ви донесе свежина туку ќе направи и да се чувствувате секси. По две ...

Повеќе »

Попусти до 60 отсто во продавниците на Фешн Груп, во Манго и до – 70%

Не пропуштајте ја сезоната на големи попусти. Во продавниците на Фешн Груп попустите почнуваат од 20 отсто па се до 70 отсто. Време е за ново парче облека, чанта, чевли, накит и модни додатоци. Направете паметен шопинг, искористувајќи ги попустите ...

Повеќе »

Коломбре е новиот тренд на коса што треба да го пробате ова лето

Трендовите на коса за лето 2015 стануваат се посимпатични. И поколоритни. Новиот летен тренд на коса се вика коломбре. Претставува комбинација на омбре и виножито, а Инстаграм веќе „натежна“ од бројните фотографии од девојките од сите страни на светот кои ...

Повеќе »

Улична мода: 5 начини како да носите кожа ова лето

Може да постигнете бунтовнички изглед, или да изгледате совршено елегантни, неверојатните трансформации на кожата се во умешноста на комбинирањето. 1. На многу елегантен начин Кожената сукња или панталони искомбинирајте ги со лесна кошула, одлично се комбинираат и со свила. Голема ...

Повеќе »

Топ 3 нови водоотпорни козметички производи кои ќе ги најдете и во нашите продавници

  Убавиот изглед на плажа се постигнува и со правилен избор на козметички производи. Летото не трпи многу шминка, особено не плажата. Но, на овие три водоотпорни нови производи не можеме да им одолееме. 1. Многу лош изглед ќе добиете ...

Повеќе »

4 модни парчиња за разубавување: Како да го сокриете стомакот на плажа

Летото и календарски пристигна, деновите за одмор се пред нас, ги правите последните подготовки за шик изглед на плажа, а многумина веќе и форсираат различни диети. На поголем дел од нас стомакот е она делче од телото кое некако сакаме ...

Повеќе »

Летото пристигна со „Коинказа“: Впечатливи и разиграни декорации за весел дом

Внесете го летото и приредете вистински летен фестивал преку ентериерот во вашиот дом. Со доаѓањето на летната сезона и топлото време, домот е единственото место кое треба да ни ја понуди потребната релаксација и опуштена атмосфера. Поради тоа, неопходно е ...

Повеќе »

Гладијаторки посекси од тантела: Николас Кирквуд лето 2015

70 нови модели на возбудливи чевли за сезоната лето 2015 излегоа од „работилницата“ на британскиот дизајнер Николас Кирквуд. Во центарот на вниманието се гладијаторките со висока потпетица, чевлите во силни бои како да се направени со чипка и еспадрилите. Дизајнерот ...

Повеќе »